WARSZTATY W CENTRUM SYMULATORÓW LOTNICZYCH “SIMAIR”

Uczniowie klasy 8D doświadczyli wielkiej przygody lotniczej podczas warsztatów w największym w Polsce centrum symulatorów lotniczych Simair.

23 lutego odbyliśmy loty w kokpitach takich samolotów jak Boeing 737 MAX, Airbus A320 NEO, Cessna C152. Instruktorami warsztatów byli doświadczeni piloci oraz członkowie personelu pokładowego, którzy towarzyszyli nam w tej niezwykłej przygodzie z lotnictwem.

Podczas warsztatów lotniczych uczniowie poznali zawody związane z pracą przyszłych pilotów, mechaników, stewardess, czy wszystkich innych pracowników branży lotniczej. To była świetna zabawa, okraszona dużą dawką wiedzy, rozwijająca i pobudzająca ciekawość świata oraz naszą kreatywność. Dowiedzieliśmy się między innymi tego, dlaczego samoloty latają oraz jak wygląda codzienna praca pilota liniowego. To był świetny sposób na przekazanie wiedzy zakresu matematyki, fizyki, geografii oraz języka angielskiego w taki sposób, by była praktyczna, ciekawa i łatwa do zapamiętania.

Podsumowaniem naszej wycieczki stały się okolicznościowe upominki.

Więcej w zakładce Galeria.

Skip to content