Mistrz Sportu Szkoły Podstawowej

MISTRZ SPORTU 2019/2020
ERYK GRZYWACZ (8A)
Liga okręgowa D1 młodzik – 1 miejsce
Międzynarodowy turniej Api Cup w Zakopanem z drużyną Escoli Varsovia – 1 miejsce i najlepszy zawodnik
Turniej halowy Praga Cup z drużyną Escoli Varsovii – 1 miejsce i najlepszy zawodnik
Międzynarodowy turniej Białe Orły Cup z drużyną Escoli Varsovii – 1 miejsce i najlepszy zawodnik
Międzynarodowy turniej Murapol CUP z drużyną Escoli Varsovii – 1 miejsce i wybrany do TOP 11 turnieju
Centralna liga juniorów U15 – 2 miejsce
Ekstraliga (liga wojewódzka) U14 – 2 miejsce
Mistrzostwa Warszawy o Puchar Prezesa – 2 miejsce
Oficjale Mistrzostwa Polski z Kadrą Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej – 2 miejsce
Turniej Warszawskiej Olimpiady Młodzieży z reprezentacją Szkoły Podstawowej nr 368 im. “Polskich Olimpijczyków” – 2 miejsce
Międzynarodowy turniej Estima Cup z drużyną Escoli Varsovii – 2 miejsce
Międzynarodowy turniej im. Andrzeja Grabki w Krakowie z drużyną Escoli Varsovii – 2 miejsce
Białołęcka Olimpiada Młodzieży z reprezentacją Szkoły Podstawowej nr 368 im. “Polskich Olimpijczyków” – najlepszy zawodnik i król strzelców
Reprezentowanie Kadry Polski na następujących zgrupowaniach: Letnia Akademia Młodych Orłów 2018, Jesienna Akademia Młodych Orłów 2018, Zimowa Akademia Młodych Orłów 2019, Wiosenna Akademia Młodych Orłów 2019, Letnia Akademia Młodych Orłów 2019, Zimowa Akademia Młodych Orłów 2020.
Regularne powołania na zgrupowania Kadry Województwa Mazowieckiego od 2015 roku.
Reprezentowanie Kadry Województwa Mazowieckiego we wszystkich rozgrywkach rocznika 2006.

MISTRZ SPORTU 2018/2019
MICHAŁ RAK (2A)
za wybitne osiągnięcia sportowe m.in. wysokie osiągnięcia w karate
ADAM ROMASZKO (2C)
za wybitne osiągnięcia sportowe m.in. 1 miejsce na Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży Karate Kyokushin, 1 miejsce na Mistrzostwach Karate Shinkyokushin Sekai o Puchar Burmistrza Dzielnicy Praga- Południe, 1 miejsce na otwartych Mistrzostwach Białołęki Karate Shinkyokushin Sekai, 3 miejsce w Mazowieckiej Lidze Karate

MISTRZ SPORTU 2017/2018
ALEKSANDRA WĘSŁAWOWICZ (7B)
za wybitne osiągnięcia sportowe m.in. 4 miejsce na Mistrzostwach Warszawy w badmintonie i 1 miejsce na Mistrzostwach Dzielnicy Białołęka w badmintonie
MICHAŁ RAK (1A)
za wybitne osiągnięcia sportowe m.in. wysokie osiągnięcia w karate i szachach
ADAM ROMASZKO (1C)

za wybitne osiągnięcia sportowe m.in. wysokie osiągnięcia w karate

Mistrz Sportu Gimnazjum

“Mistrz Sportu” to wyróżnienie przyznawane corocznie uczniom za wybitne sukcesy sportowe na szczeblu miasta, województwa, kraju. Kryterium przyjmowanym przy wyborze najlepszego sportowca są wysokie osiągnięcia w sporcie (głównie rozgrywki międzyszkolne w grach zespołowych oraz osiągnięcia w lekkiej atletyce i piłce nożnej) jak również w nauce (stypendium sportowe przyznawane na koniec roku).

MISTRZ SPORTU 2018/2019
MAJA WRONKA
za wybitne osiągnięcia sportowe m.in. 2 miejsce na Mistrzostwach Mazowsza w skoku wzwyż, 3 miejsce na Mistrzostwach Warszawy w skoku wzwyż, 5 miejsce na Mistrzostwach Polski Młodzików w pięcioboju, 1 miejsce na Mistrzostwach Dzielnicy Białołęka w biegach przełajowych

MISTRZ SPORTU 2017/2018
WIKTORIA WIELOSZ
za wybitne osiągnięcia sportowe m.in. medal na Mistrzostwach Mazowsza w pchnięciu kulą

MISTRZ SPORTU 2016/2017
MICHALINA SKIPIAŁA
brązowy medal na najważniejszym dla juniorów młodszych turnieju „Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży”
uczestnistwo w Pucharze Europy w Bielsku–Białej najcięższym tego typu turnieju w danej kategorii wiekowej
wygrana m.in. z Włoszką Flavią Favorini, która jest szósta w rankingu światowym
po wyrównanej walce o brązowy medal przegrana w dogrywce i ostatecznie zajęcie miejsca tuż poza podium (w judo jest to punktowane 5 miejsce)
zdobycie kwalifikacji do Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy (EYOF), który jest rozgrywany co dwa lata i jest organizowany na wzór prawdziwej olimpiady

MISTRZ SPORTU 2015/2016
7-bój Młodzików – Rekord Polski
Mistrzostwa Mazowsza – 1 miejsce (kula), 1 miejsce (sztafeta 4×100)
Mistrzostwa Makroregionu – 2 miejsce (kula) i 2 miejsce (oszczep)
Mistrzostwa Warszawy – 1 miejsce (kula), 1 miejsce (sztafeta 4×100), 1 miejsce (bieg na 100m), 1 miejsce (sztafeta 4x100m)
Mistrzostwa Polski – 1 miejsce (wielobój)

MISTRZ SPORTU 2014/2015
ALEKSY BOROŃ
Mistrzostwa Mazowsza w lekkiej atletyce – Gimnazjada – 1 miejsce (pchnięcie kulą), 1 miejsce (sztafeta 4x100m)
Klubowe mistrzostwa Warszawy w lekkiej atletyce – 1 miejsce (rzut oszczepem), 1 miejsce (pchnięcie kulą), 1 miejsce (sztafeta 4x100m)
Mistrzostwa Warszawy w lekkiej atletyce – 1 miejsce (sztafeta 4x100m)
Mistrzostwa Warszawy w lekkiej atletyce – 1 miejsce (pchnięcie kulą)
Mistrzostwa Warszawy Młodzików – 1 miejsce (pchnięcie kulą), 1 miejsce (bieg na 60m)
Mistrzostwa Makroregionu w lekkiej atletyce – 1 miejsce (pchnięcie kulą, 5 miejsce (rzut oszczepem)
Miting Lekkoatletyczny „Szukamy Olimpijczyków” – 1 miejsce (pchnięcie kulą), 1 miejsce (bieg na 100m)
Mistrzostwa Polski Młodzików w lekkiej atletyce – 2 miejsce (pchnięcie kulą)

MISTRZ SPORTU 2013/2014
ALEKSY BOROŃ
W Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży w rywalizacji międzyszkolnej zdobył 1 miejsce i złoty medal w pchnięciu kulą oraz 2 miejsce i srebrny medal w biegu sztafetowym 4 x 100m.
Jego największym osiągnięciem było 1 miejsce i złoty medal na Mistrzostwach Mazowsza, również w pchnięciu kulą.

MISTRZ SPORTU 2012/2013
PATRYK RYŃSKI
Brał udział w rozgrywkach międzyszkolnych: w piłce ręcznej – 7 miejsce w Warszawie, w siatkówce, w unihokeju – 7 miejsce w Warszawie.
Dodatkowo do tej pory jest zawodnikiem UKS-LA BASKET i trenuje lekką atletykę.
Osiągnięcia w lekkiej atletyce:
1 miejsce w Mistrzostwach Warszawy
2 miejsce w Mistrzostwach Mazowsza
14 miejsce na Mistrzostwach Polski
W poprzednich latach również był najlepszym sportowcem szkoły biorąc udział w rozgrywkach międzyszkolnych.