Mistrz Sportu Szkoły Podstawowej

Aleksandra Węsławowicz
MISTRZ SPORTU 2017/2018

Mistrz Sportu Gimnazjum

“Mistrz Sportu” to wyróżnienie przyznawane corocznie uczniom za wybitne sukcesy sportowe na szczeblu miasta, województwa, kraju. Kryterium przyjmowanym przy wyborze najlepszego sportowca są wysokie osiągnięcia w sporcie (głównie rozgrywki międzyszkolne w grach zespołowych oraz osiągnięcia w lekkiej atletyce i piłce nożnej) jak również w nauce (stypendium sportowe przyznawane na koniec roku).

Wiktoria Wielosz
MISTRZ SPORTU 2017/2018

za wybitne osiągnięcia sportowe m.in. medal na Mistrzostwach Mazowsza w lekkiej atletyce

Michalina Skipiała
MISTRZ SPORTU 2016/2017

brązowy medal na najważniejszym dla juniorów młodszych turnieju „Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży”
uczestnistwo w Pucharze Europy w Bielsku–Białej najcięższym tego typu turnieju w danej kategorii wiekowej
wygrana m.in. z Włoszką Flavią Favorini, która jest szósta w rankingu światowym
po wyrównanej walce o brązowy medal przegrana w dogrywce i ostatecznie zajęcie miejsca tuż poza podium (w judo jest to punktowane 5 miejsce)
zdobycie kwalifikacji do Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy (EYOF), który jest rozgrywany co dwa lata i jest organizowany na wzór prawdziwej olimpiady

MISTRZ SPORTU 2015/2016

(2015) Rekord Polski w 7-boju Młodzików
(2015) 1 miejsce na Mistrzostwach Mazowsza – kula
(2015) 1 miejsce na Mistrzostwach Mazowsza w sztafecie 4×100
(2015) 2 miejsce na Mistrzostwach Makroregionu w kuli i 2 miejsce w oszczepie
(2015) 1 miejsce na Mistrzostwach Warszawy w kuli i 1 miejsce w sztafecie 4×100
(2016) 1 miejsce na Mistrzostwach Polski w wieloboju
(2016) 1 miejsce na Mistrzostwach Warszawy w biegu na 100m i 1 miejsce w sztafecie 4×100

MISTRZ SPORTU 2014/2015

Mistrzostwa Mazowsza w lekkiej atletyce – Gimnazjada – I MIEJSCE (PCHNIĘCIE KULĄ), I MIEJSCE (SZTAFETA 4x100M)
Klubowe Mistrzostwa Warszawy w lekkiej atletyce – I MIEJSCE (RZUT OSZCZEPEM), I MIEJSCE (PCHNIĘCIE KULĄ), I MIEJSCE (SZTAFETA 4x100M)
Mistrzostwa Warszawy w lekkiej atletyce – I MIEJSCE (SZTAFETA 4X100M)
Mistrzostwa Warszawy w lekkiej atletyce – I MIEJSCE (PCHNIĘCIE KULĄ)
Mistrzostwa Warszawy Młodzików – I MIEJSCE (PCHNIĘCIE KULĄ), I MIEJSCE (BIEG NA 60M)
Mistrzostwa Makroregionu w lekkiej atletyce – I MIEJSCE (PCHNIĘCIE KULĄ), V MIEJSCE (RZUT OSZCZEPEM)
Miting Lekkoatletyczny „Szukamy Olimpijczyków” – I MIEJSCE (PCHNIĘCIE KULĄ), I MIEJSCE (BIEG NA 100M)
Mistrzostwa Polski Młodzików w lekkiej atletyce – II MIEJSCE (PCHNIĘCIE KULĄ)

MISTRZ SPORTU 2013/2014

Najlepszym sportowcem Gimnazjum nr 164 w roku szkolnym 2013/2014 został Aleksy Boroń, który w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży w rywalizacji międzyszkolnej zdobył I miejsce i złoty medal w pchnięciu kulą oraz II miejsce i srebrny medal w biegu sztafetowym 4 x 100m.

Jego największym osiągnięciem było I miejsce i złoty medal na Mistrzostwach Mazowsza również w pchnięciu kulą.

Patryk Ryński
MISTRZ SPORTU 2012/2013

Patryk brał udział w rozgrywkach międzyszkolnych: w piłce ręcznej – 7 miejsce w Warszawie, w siatkówce, w unihokeju – 7 miejsce w Warszawie.

Dodatkowo do tej pory jest zawodnikiem UKS-LA BASKET i trenuje lekką atletykę.

Osiągnięcia w lekkiej atletyce:

1 miejsce w Mistrzostwach Warszawy w roku szkolnym 2012/2013
2 miejsce w Mistrzostwach Mazowsza w roku szkolnym 2012/2013
14 miejsce na Mistrzostwach Polski w roku szkolnym 2012/2013

W poprzednich latach również był najlepszym sportowcem szkoły biorąc udział w rozgrywkach międzyszkolnych.