Mistrz Sportu Szkoły Podstawowej

“Mistrz Sportu” to wyróżnienie przyznawane corocznie uczniom za wybitne sukcesy sportowe na szczeblu miasta, województwa, kraju.


MISTRZ SPORTU 2020/2021
OLIWIER KALATA (3A)

Panda Cup 2018 – 3 miejsce
III Turniej o puchar Burmistrza Bemowo 2018 – 2 miejsce
Międzynarodowe mistrzostwa Marek w Judo 2018 – 2 miejsce
XII Turniej “Kuźnia młodych talentów” 2018 – 2 miejsce
Jastrowie 2018 – 2 miejsce
II Liga warszawskiej olimpiady Judo 2018 – 1 miejsce
Judo Legia Cup 2018 – 2 miejsce
IKZAMA CUP Piaseczno 2018 – 1 miejsce
Panda Cup 2019 Warszawa – 3 miejsce
VI Turniej Judo o puchar Burmistrza Białołęki 2019 – 3 miejsce
Międzynarodowe mistrzostwa Marek w Judo 2019 – 3 miejsce
Judo Legia Cup 2019 – 3 miejsce
XIII Turniej “Kuźnia młodych talentów” 2019 – 3 miejsce
IV Turniej o puchar Burmistrza Bemowo 2019 – 1 miejsce
Judo Legia Cup 2019 – 2 miejsce
“Pokonujemy granice” Janosik 2020 – 2 miejsce
OSKAR KALATA (3A)
V Turniej Judo o puchar Burmistrza Białołęki 2018 – 3 miejsce
III Turniej o Puchar Burmistrza Bemowo 2018 – 1 miejsce
II Liga warszawskiej Olimpiady Judo 2018 – 1 miejsce
XII turniej Kuźnia Młodych Talentów 2018 – 1 miejsce
Funny Judo 2018 – 1 miejsce
Jastrowie 2018 – 1 miejsce
Panda Cup 2018 – 2 miejsce
Judo Legia Cup 2018 – 1 miejsce
IKZAMA CUP Piaseczno 2018 – 1 miejsce
Jastrowie 2019 – 1 miejsce
Międzynarodowe Mistrzostwa Marek w Judo 2019 – 2 miejsce
Judo Legia Cup 2019 – 2 miejsce
“Pokonujemy granice” Janosik 2020 – 1 miejsce
IGA KOWALSKA (3A)
Nagrody indywidualne:
MVP finału Polonez League (07.03.2020)
Najlepszy zawodnik Ogólnopolskiego turnieju piłki nożnej IRZYK CUP (14.02.2021)
Powołania do Kadry Mazowsza dziewcząt (2009-2010)
Powołanie do Reprezentacji chłopców Barca Academy
Nagrody drużynowe:
Polonez League 2020 (kat. dziewczyny) – 1 miejsce
IRZYK CUP 2021 (kat. chłopcy) – 1 miejsce
TADEUSZ UCIESZYŃSKI (3A)
Mazowiecki Związek Piłki Nożnej w roczniku 2012 – 1 miejsce drużyny Barca Academy
Międzynarodowy turniej Api Cup w Zakopanem – 1 miejsce drużyny Barca Academy i wybór do najlepszej 7 turnieju drużyny marzeń
IRZYK CUP Warszawa – 1 miejsce
Wybór do reprezentacji Polish Soccer skills (reprezentacja Polski w Londynie)
KORNEL MAŃCZYK (3E)
Dzielnicowe zawody w badmintonie w kategorii dzieci chłopcy – 1 miejsce
ZUZANNA KAZUBEK (3G)
Małe Grand Prix w Łomiankach w tańcu w kategorii 10-11 lat – srebro
MAJA OLCZAK (3G)
Mistrzostwa federacji tanecznych WADF – 3 miejsce
NIKOLA SZTYLKO (6A)
Dwa ognie w dzielnicy Białołęka (2018/2019) – 2 miejsce
Mistrzostwa dzielnicy w mini-koszykówce (2019/2020) – 2 miejsce
Mistrzostwa Mazowsza trójek dziewcząt w mini-siatkówce (2020/2021) – 2 miejsce
Ogólnopolskie Mistrzostwa w mini-siatkówce o Puchar Kinder Joy Of Moving 2021 – 2 miejsce
XXVII Ogólnopolskie mistrzostwa w mini-siatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy Of Moving – awans do finału
ADAM WEJT (6A)
Warszawska dzielnicowa Olimpiada Młodzieży w biegach przełajowych – 2 miejsce
JAKUB WARTAŁOWICZ (6A)
Warszawska Olimpiada Młodzieży w czwórboju lekkoatletycznym 2020/2021 – 1 miejsce w dzielnicy Białołęka i 1 miejsce drużynowo w dzielnicy Białołęka
ADAM BOBRYK (6A)
Warszawska Olimpiada Młodzieży w czwórboju lekkoatletycznym 2020/2021 – 2 miejsce drużynowo w dzielnicy Białołęka
ANTONI BOROWIECKI (6A)
Warszawska Olimpiada Młodzieży w czwórboju lekkoatletycznym 2020/2021 – 2 miejsce drużynowo w dzielnicy Białołęka
STANISŁAW MAŁKOWSKI (6A)
Warszawska Olimpiada Młodzieży w czwórboju lekkoatletycznym 2020/2021 – 2 miejsce drużynowo w dzielnicy Białołęka
MATEUSZ WAŁKUSKI (6A)
Warszawska Olimpiada Młodzieży w czwórboju lekkoatletycznym 2020/2021 – 2 miejsce drużynowo w dzielnicy Białołęka
OLAF ZALEGA (6A)
Warszawska Olimpiada Młodzieży w czwórboju lekkoatletycznym 2020/2021 – 2 miejsce drużynowo w dzielnicy Białołęka
OSKAR MICHALSKI (6A)
Warszawska Olimpiada Młodzieży w czwórboju lekkoatletycznym 2020/2021 – 2 miejsce drużynowo w dzielnicy Białołęka
DOROTA KOKOCIŃSKA (6D)
Dzielnicowe zawody w badmintonie w kategorii dzieci dziewczęta – 1 miejsce
DARIA KOWALEWSKA (6D)
Dzielnicowe zawody w badmintonie w kategorii dzieci dziewczęta – 1 miejsce
ANTONI MAJEWSKI (6F)
Dzielnicowe zawody w badmintonie w kategorii dzieci chłopcy – 1 miejsce
JAKUB KOLO (8A)
W przeciągu ostatnich dwóch lat Kuba zdobył m.in: 2-krotnie Mistrzostwo Dzielnicy Białołęka w piłce nożnej, 3 miejsce w Mistrzostwach Warszawy w piłce nożnej, 2 miejsce w Mistrzostwach Warszawy w piłce nożnej.
Oprócz tego reprezentant szkoły w takich dyscyplinach jak: piłka siatkowa, koszykówka, tenis stołowy, biegi przełajowe.
Poza szkołą reprezentuje Klub Escola Varsovia, który występuję na szczeblu centralnym w najwyższej lidze w swojej kategorii wiekowej. Klub oprócz rywalizacji z najlepszymi drużynami w Polsce, jeździ również na różne turnieje w Polsce i za granicą. Swoją dobrą postawą na boisku przykuł uwagę klubu Jagiellonia Białystok występującego w Ekstraklasie i od lipca będzie reprezentował klub z Podlasia, podpisując swój pierwszy zawodowy kontrakt piłkarski.
KAZIMIERZ MALANOWICZ (8A)
Najwyższy pas (żółty pas z zieloną belką) w Dzielnicy Białołęka w swojej kategorii wiekowej w karate Kyokushin.
KATARZYNA WOJNAR (8C)
Mistrzostwa Dzielnicy Białołęka w piłce koszykowej 2019 – puchar za najlepszą zawodniczkę
Dzielnicowe zawody w badmintonie 2021 – 3 miejsce
Warszawska Olimpiada Młodzieży w dzielnicy Białołęka w koszykówce – 2 miejsce
Warszawska Olimpiada Młodzieży w dzielnicy Białołęka w unihokeju – 2 miejsce
JAN HEINE (8C)
VI Międzynarodowy turniej Judo dzieci (15.09.2019, Sochaczew) – 2 miejsce
IKIZAMA CUP 2020/2021 o Puchar Burmistrza Piaseczna (14.03.2021, Piaseczno) – 2 miejsce
MATEUSZ PRĘGOWSKI (8D)
LIII Warszawska Olimpiada Młodzieży 2019/2020 – 3 miejsce z drużyną w piłce nożnej
LIV Warszawska Olimpiada Młodzieży 2020/2021 – 2 miejsce z drużyną w piłce nożnej
JAN KACZOROWSKI (8D)
LII Warszawska Olimpiada Młodzieży 2018/2019 – 2 miejsce z drużyną w piłce nożnej
LIV Warszawska Olimpiada Młodzieży 2020/2021 – 2 miejsce z drużyną w piłce nożnej
MICHAŁ FILIPIAK (8E)
LIII Warszawska Olimpiada Młodzieży 2019/2020 – 3 miejsce z drużyną w piłce nożnej
Międzynarodowy turniej piłkarski Barca Akademy World Cup 2018 – 2 miejsce z drużyną Barca Academy Warszawa
ADAM PIĄTKOWSKI (8E)
Warszawska Olimpiada Młodzieży w judo (kategoria U16, waga 55 kg, 2021) – 3 miejsce
Mistrzostwa Polski młodziczek i młodzików w judo (waga 50 kg, Poznań 2020) – 2 miejsce
IX Międzynarodowy turniej judo dla dzieci i młodzieży (Bielsko-Biała 2020) – 1 miejsce
Otwarte Mistrzostwa Warszawy (kategoria U16, waga 50 kg, 2020) – 2 miejsce
VI Międzynarodowy turniej judo dzieci (kategoria U14, waga 39 kg, Sochaczew 2019) – 1 miejsce
Otwarte Mistrzostwa dzieci im. Jana Ślawskiego (waga 39 kg, 2019) – 1 miejsce
VII Starptautiskaja Kyodai Dzudo Turnira (kategoria U16, waga 38 kg, Ryga 2019) – 3 miejsce
Urkunde Dusseldorf Open (kategoria U15, waga 37 kg, 2019) – 1 miejsce
VIII Międzynarodowy turniej judo dla dzieci i młodzieży (kategoria MU16, waga 38 kg, Bielsko-Biała 2019) – 1 miejsce
FABIAN DUDA (8E)
KS Łomianki 2020 (kategoria piłka nożna) – 1 miejsce


MISTRZ SPORTU 2019/2020
ERYK GRZYWACZ (8A)
Liga okręgowa D1 młodzik – 1 miejsce
Międzynarodowy turniej Api Cup w Zakopanem z drużyną Escoli Varsovia – 1 miejsce i najlepszy zawodnik
Turniej halowy Praga Cup z drużyną Escoli Varsovii – 1 miejsce i najlepszy zawodnik
Międzynarodowy turniej Białe Orły Cup z drużyną Escoli Varsovii – 1 miejsce i najlepszy zawodnik
Międzynarodowy turniej Murapol CUP z drużyną Escoli Varsovii – 1 miejsce i wybrany do TOP 11 turnieju
Centralna liga juniorów U15 – 2 miejsce
Ekstraliga (liga wojewódzka) U14 – 2 miejsce
Mistrzostwa Warszawy o Puchar Prezesa – 2 miejsce
Oficjale Mistrzostwa Polski z Kadrą Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej – 2 miejsce
Turniej Warszawskiej Olimpiady Młodzieży z reprezentacją Szkoły Podstawowej nr 368 im. “Polskich Olimpijczyków” – 2 miejsce
Międzynarodowy turniej Estima Cup z drużyną Escoli Varsovii – 2 miejsce
Międzynarodowy turniej im. Andrzeja Grabki w Krakowie z drużyną Escoli Varsovii – 2 miejsce
Białołęcka Olimpiada Młodzieży z reprezentacją Szkoły Podstawowej nr 368 im. “Polskich Olimpijczyków” – najlepszy zawodnik i król strzelców
Reprezentowanie Kadry Polski na następujących zgrupowaniach: Letnia Akademia Młodych Orłów 2018, Jesienna Akademia Młodych Orłów 2018, Zimowa Akademia Młodych Orłów 2019, Wiosenna Akademia Młodych Orłów 2019, Letnia Akademia Młodych Orłów 2019, Zimowa Akademia Młodych Orłów 2020.
Regularne powołania na zgrupowania Kadry Województwa Mazowieckiego od 2015 roku.
Reprezentowanie Kadry Województwa Mazowieckiego we wszystkich rozgrywkach rocznika 2006.


MISTRZ SPORTU 2018/2019
MICHAŁ RAK (2A)
za wybitne osiągnięcia sportowe m.in. wysokie osiągnięcia w karate
ADAM ROMASZKO (2C)
za wybitne osiągnięcia sportowe m.in. 1 miejsce na Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży Karate Kyokushin, 1 miejsce na Mistrzostwach Karate Shinkyokushin Sekai o Puchar Burmistrza Dzielnicy Praga- Południe, 1 miejsce na otwartych Mistrzostwach Białołęki Karate Shinkyokushin Sekai, 3 miejsce w Mazowieckiej Lidze Karate


MISTRZ SPORTU 2017/2018
ALEKSANDRA WĘSŁAWOWICZ (7B)
za wybitne osiągnięcia sportowe m.in. 4 miejsce na Mistrzostwach Warszawy w badmintonie i 1 miejsce na Mistrzostwach Dzielnicy Białołęka w badmintonie
MICHAŁ RAK (1A)
za wybitne osiągnięcia sportowe m.in. wysokie osiągnięcia w karate i szachach
ADAM ROMASZKO (1C)

za wybitne osiągnięcia sportowe m.in. wysokie osiągnięcia w karate

Mistrz Sportu Gimnazjum

“Mistrz Sportu” to wyróżnienie przyznawane corocznie uczniom za wybitne sukcesy sportowe na szczeblu miasta, województwa, kraju. Kryterium przyjmowanym przy wyborze najlepszego sportowca są wysokie osiągnięcia w sporcie (głównie rozgrywki międzyszkolne w grach zespołowych oraz osiągnięcia w lekkiej atletyce i piłce nożnej) jak również w nauce (stypendium sportowe przyznawane na koniec roku).


MISTRZ SPORTU 2018/2019
MAJA WRONKA
za wybitne osiągnięcia sportowe m.in. 2 miejsce na Mistrzostwach Mazowsza w skoku wzwyż, 3 miejsce na Mistrzostwach Warszawy w skoku wzwyż, 5 miejsce na Mistrzostwach Polski Młodzików w pięcioboju, 1 miejsce na Mistrzostwach Dzielnicy Białołęka w biegach przełajowych


MISTRZ SPORTU 2017/2018
WIKTORIA WIELOSZ
za wybitne osiągnięcia sportowe m.in. medal na Mistrzostwach Mazowsza w pchnięciu kulą


MISTRZ SPORTU 2016/2017
MICHALINA SKIPIAŁA
brązowy medal na najważniejszym dla juniorów młodszych turnieju „Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży”
uczestnistwo w Pucharze Europy w Bielsku–Białej najcięższym tego typu turnieju w danej kategorii wiekowej
wygrana m.in. z Włoszką Flavią Favorini, która jest szósta w rankingu światowym
po wyrównanej walce o brązowy medal przegrana w dogrywce i ostatecznie zajęcie miejsca tuż poza podium (w judo jest to punktowane 5 miejsce)
zdobycie kwalifikacji do Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy (EYOF), który jest rozgrywany co dwa lata i jest organizowany na wzór prawdziwej olimpiady


MISTRZ SPORTU 2015/2016
ALEKSY BOROŃ
7-bój Młodzików – Rekord Polski
Mistrzostwa Mazowsza – 1 miejsce (kula), 1 miejsce (sztafeta 4×100)
Mistrzostwa Makroregionu – 2 miejsce (kula) i 2 miejsce (oszczep)
Mistrzostwa Warszawy – 1 miejsce (kula), 1 miejsce (sztafeta 4×100), 1 miejsce (bieg na 100m), 1 miejsce (sztafeta 4x100m)
Mistrzostwa Polski – 1 miejsce (wielobój)


MISTRZ SPORTU 2014/2015
ALEKSY BOROŃ
Mistrzostwa Mazowsza w lekkiej atletyce – Gimnazjada – 1 miejsce (pchnięcie kulą), 1 miejsce (sztafeta 4x100m)
Klubowe mistrzostwa Warszawy w lekkiej atletyce – 1 miejsce (rzut oszczepem), 1 miejsce (pchnięcie kulą), 1 miejsce (sztafeta 4x100m)
Mistrzostwa Warszawy w lekkiej atletyce – 1 miejsce (sztafeta 4x100m)
Mistrzostwa Warszawy w lekkiej atletyce – 1 miejsce (pchnięcie kulą)
Mistrzostwa Warszawy Młodzików – 1 miejsce (pchnięcie kulą), 1 miejsce (bieg na 60m)
Mistrzostwa Makroregionu w lekkiej atletyce – 1 miejsce (pchnięcie kulą, 5 miejsce (rzut oszczepem)
Miting Lekkoatletyczny „Szukamy Olimpijczyków” – 1 miejsce (pchnięcie kulą), 1 miejsce (bieg na 100m)
Mistrzostwa Polski Młodzików w lekkiej atletyce – 2 miejsce (pchnięcie kulą)


MISTRZ SPORTU 2013/2014
ALEKSY BOROŃ
W Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży w rywalizacji międzyszkolnej zdobył 1 miejsce i złoty medal w pchnięciu kulą oraz 2 miejsce i srebrny medal w biegu sztafetowym 4 x 100m.
Jego największym osiągnięciem było 1 miejsce i złoty medal na Mistrzostwach Mazowsza, również w pchnięciu kulą.


MISTRZ SPORTU 2012/2013
PATRYK RYŃSKI
Brał udział w rozgrywkach międzyszkolnych: w piłce ręcznej – 7 miejsce w Warszawie, w siatkówce, w unihokeju – 7 miejsce w Warszawie.
Dodatkowo do tej pory jest zawodnikiem UKS-LA BASKET i trenuje lekką atletykę.
Osiągnięcia w lekkiej atletyce:
1 miejsce w Mistrzostwach Warszawy
2 miejsce w Mistrzostwach Mazowsza
14 miejsce na Mistrzostwach Polski
W poprzednich latach również był najlepszym sportowcem szkoły biorąc udział w rozgrywkach międzyszkolnych.