DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2024

W 2024 r. Międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu przypada na dzień 6 lutego i jak co roku począwszy od tego dnia w miesiącu lutym włączamy się w jego obchody, podejmując wiele działań mających na celu podniesienie świadomości uczniów na zagrożenia czyhające na nich podczas codziennego korzystania z Internetu.

Uczniowie podczas lekcji informatyki brali udział w pogadankach o bezpiecznym korzystaniu z Internetu, oglądali filmy edukacyjne ukazujące przykłady cyberprzestępstw, wykorzystując grę edukacyjną podnosili swoją świadomość na temat rozsądnego korzystania z Internetu, uczestniczyli w lekcjach online prowadzonych przez psychologów z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę i specjalistów instytutu badawczego NASK zwracających uwagę m.in. na tematykę dezinformacji i cyfrowego dobrostanu, brali udział w warszawskim konkursie informatycznym “Bezpieczna przygoda z Internetem” odbywającym się pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Burmistrza Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy, a także uczestniczyli w powstawaniu gazetek ściennych.

Więcej w zakładce Galeria.

Pamiętajmy, że dzień bezpiecznego Internetu to nie tylko jeden dzień w roku, a tak naprawdę każdy dzień w roku, bo każdego dnia korzystając z Internetu narażeni jesteśmy na dobrze nam znane jak i coraz to nowsze cyberprzestępstwa. Nie zapominajmy także, że poza staniem się ofiarami cyberprzestępstw, możemy stanowić także ich źródło np. stosując hejt wobec innych osób, tak więc ponośmy odpowiedzialność za to, co robimy w sieci i w jaki sposób z niej korzystamy. Po prostu korzystajmy z Internetu mądrze i odpowiedzialnie!

Skip to content