WARSZAWSKA KAMPANIA SPOŁECZNA “EKOSZTUCZKI W KUCHNI”

W ramach społecznej akcji “DZIEŃ DOBREGO JEDZENIA – EKOSZTUCZKI W KUCHNI” uczniowie klasy 3d zrobili sałatkę warzywną oraz w oparciu o informacje ze strony internetowej – dzieci zostały podzielone na grupy i opracowywały fragment klasowej “KSIĄŻKI DOBRYCH RAD KLASY 3D”. Poruszyliśmy w niej zagadnienia ekooszczędności na każdy dzień życia. W książce tej zawarliśmy następujące rozdziały, które opracowali uczniowie: lodówka, spiżarnia, zakupy, przechowywanie żywności, opakowania do bezpiecznego przechowywania żywności, woda, ograniczenie zużycia energii, segregowanie odpadów, domowa uprawa roślin. Następnie uczniowie zaprezentowali swoje prace grupowe i połączyliśmy wszystkie te materiały w jedną książkę.