PODSUMOWANIE DZIELNICOWEGO PROJEKTU “WSPIERAJ, MOTYWUJ, NIE HEJTUJ – OD MOWY NIENAWIŚCI POPRZEZ TOLERANCJĘ DO POROZUMIENIA”

1 marca w naszej szkole odbyło się podsumowanie dzielnicowego projektu “Wspieraj, Motywuj, Nie Hejtuj – Od mowy nienawiści poprzez tolerancję do porozumienia”, w którego realizację zaangażowali się uczniowie klas 3c, 6b, 6c, 6g. Wydarzenie miało na celu podniesienie naszej świadomości w zakresie trudności, z jakimi na co dzień spotykają się m.in. osoby z niepełnosprawnościami, osoby wykluczone z życia społecznego z uwagi na ich odmienność kulturową, kolor skóry, światopogląd, wyznawane wartości czy też wygląd zewnętrzny oraz zwrócenie uwagi na zjawisko hejtu, które coraz bardziej kreuje naszą rzeczywistość.

W wydarzeniu jako gość szkoły uczestniczyła Kinga Zawodnik – autorka projektu, która mierzy się z hejtem m.in. związanym z otyłością, z którą walczy od lat.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w realizacji wydarzenia, zaprezentowali scenki, pantomimę, piosenki, przygotowali wystąpienia i prezentacje, wzięli udział w aktywnościach zespołowych, których motywem przewodnim była walka z hejtem. Ważnym sprawdzianem empatii było uczestnictwo w krótkim warsztacie przygotowanym przez Kingę Zawodnik.

Nasi uczniowie pokazują czerwoną kartkę i mówią: STOP HEJTOWI!

Pamiętajcie: Każdy z nas jest wyjątkowy. Wspieram, motywuję, nie hejtuję!

Więcej w zakładce Galeria.

Skip to content