CODEWEEK – EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA W SP 368

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa ścigają się w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

W dniach 5-20 października 2019 tydzień kodowania odbył się również w naszej szkole. W tych dniach na lekcjach informatyki odbyły się lekcje promujące programowanie. To wydarzenie zgłosiliśmy na events.codeweek.eu.

Przodownikiem w ilości tegorocznych wydarzeń została Turcja. Zorganizowano tam 20 505 wydarzeń. W Polsce zorganizowano ich 15 299. Na całym świecie w 2019 roku zorganizowano 67 897 wydarzeń. Szczegółowa tablica wyników i mapka wydarzeń znajduje się na stronie codeweek.eu/scoreboard.

Więcej w zakładce Galeria.

Nauczyciele informatyki

Skip to content