WERNISAŻ WYSTAWY “MENSAJE DE PABLO PICASSO” W JĘZYKU POLSKIM

Uczniowie koła Erasmus+ z projektu “Mensaje de Pablo Picasso siempre vive en ciudadania activa”, program Erasmus+ przygotowali wernisaż wystawy pt. “Mensaje de Pablo Picasso”. Wydarzenie odbyło się 25.02.2021 r. przy użyciu programu Teams. Uczestnicy koła przedstawili społeczności szkolnej poszczególne etapy z życia wielkiego mistrza: okres dzieciństwa i młodości, etap błękitny oraz różowy, jak również najbardziej sławne dzieła hiszpańskiego malarza. Następnie uczniowie przedstawili zaproszonym gościom swoje prace, będące kopiami obrazów P. Picasso. Pokazowi prac towarzyszyły opisy dzieł, uzasadnienia ich wyboru oraz interpretacje. Łącznie zaprezentowanych zostało 18 obrazów. Zaproszone klasy brały udział w grze Kahoot, która dotyczyła omówionych wcześniej treści. Zwycięzcami konkursu wiedzy o P. Picasso zostali następujący uczniowie: 1 miejsce: Krystyna Bakowska (kl. 1C, LO), 2 miejsce: Kuba Biliński – (kl. 7F, SP 368), 3 miejsce: Ida Lipińska (kl. 6F, SP 368). Zwieńczeniem wydarzenia było głosowanie na najlepszą kopię obrazu P. Picasso. Wernisaż przyczynił się do pogłębienia wiedzy naszych uczniów na temat hiszpańskiej sztuki.

Wydarzenie można zobaczyć tutaj:

 

   

Skip to content