SPOTKANIE Z EKSPERTKĄ Z FIRMY DOLBY LABORATORIES

17 czerwca 2021 r. odbyło się pierwsze spotkanie w ramach projektu IGNITE, zorganizowane przez Fundację Rodziny Maciejko, która od 10 lat wspiera nauczanie matematyki na różnych poziomach edukacji. Projekt skierowany jest do dziewczynek z klas 6-7 szkół podstawowych i ma na celu zainspirowanie ich do wyboru w przyszłości karier w zawodach STEAM poprzez spotkania prowadzone przez wolontariuszki – kobiety, które odniosły sukces w dziedzinach z zakresu nauk ścisłych, a teraz chcą dzielić się swoimi doświadczeniami i zaszczepiać pasję w młodszym pokoleniu dziewczynek.

W pierwszym spotkaniu grupa dziewczyn naszej szkoły wraz ze szkolnym koordynatorem projektu Panem Marcinem Leśniewskim, miała okazję poznać Panią Kingę Leśniak – QA Engineer z firmy Dolby Laboratories, pracującej na co dzień we Wrocławiu, w największym biurze tej firmy w Europie i jednym z największych na świecie. Nasza ekspertka opowiedziała o swojej dotychczasowej drodze zawodowej i swojej aktualnej codziennej pracy, w której zajmuje się technologiami dźwiękowymi i wizualnymi, a my efekty pracy firmy Dolby możemy obserwować podczas oglądania filmów w kinie albo na internetowych platformach streamingowych typu Netflix. W części warsztatowej zatytułowanej “Myślenie nie boli, czyli analityczne myślenie w życiu codziennym” uczennice naszej szkoły miały okazję wspólnie z ekspertką pogłówkować nad problemami życia codziennego, w których można zastosować analityczne myślenie.

Było to pierwsze spotkanie dla uczennic naszej szkoły w ramach projektu IGNITE, ale nie ostatnie – kolejne już w nowym roku szkolnym. Będziemy mieli okazję poznać na nich kolejne ekspertki i ich historie, a także nabyć konkretną wiedzę i umiejętności z zakresu nowych technologii, co mamy nadzieję wpłynie na podniesie poczucia pewności siebie dziewczynek w dziedzinach z zakresu nauk ścisłych.