KRÓTKOTERMINOWA WYMIANA GRUP UCZNIÓW W PORTUGALII

Od 07.06.2021 r do 11.06.2021 r. w portugalskim mieście Sesimbra odbywała się ostatnia krótkoterminowa wymiana grup uczniów w ramach realizacji projektu “Embracing European Values Through Tales” z programu Erasmus+. W wydarzeniu brała udział dwójka uczniów naszej szkoły: Aleksandra Łysak (kl. 7D) i Nikola Misiorowska (kl. 7D) pod opieką nauczyciela Joanny Kurowskiej.

W tym samym czasie miało miejsce Międzynarodowe Spotkanie Projektowe, w którym uczestniczyła Adrianna Urbańska oraz Małgorzata Sobczyk.

Gospodarzem wydarzeń była szkoła Agrupamento de Escolas Boa Água, Sesimbra, rerezentowana przez dyrektora placówki pana Nuno Mantas. Ze względu na ograniczenia spowodowane pandemią koronawirusa nie wszystkie kraje partnerskie brały udział w mobilnościach w sposób stacjonarny. Technologie informacyjne pozwoliły nam na realizację aktywności projektowych online z reprezentantami krajów takich jak Turcja, Grecja i Macedonia.

Motywem przewodnim spotkania było hasło “Bajka Europejska”, zgodnie z którym reprezentanci każdej szkoły partnerskiej przedstawiali napisaną w swoim kraju bajkę nowoczesną w sposób atrakcyjny dla odbiorów (muzyka, rysunek, sceny teatralne, komiks, piosenka). Zadanie polegało również na wskazaniu wartości europejskich, które można odnaleźć w prezentowanych utworach. Dużo uwagi poświęcono dyskusjom na temat związku między wartościami europejskimi, a rodzimymi kulturami krajów partnerskich. Uczniowie i nauczyciele stali się jeszcze bardziej świadomi konieczności czytania, poznawania i szanowania wartości europejskich w naszych społeczeństwach.

Nie zabrakło nam czasu na realizację aktywności w szkole, jak również zwiedzanie jej okolic: Lizbony, Sintry, Quinta de Regaleira oraz miasteczka Setubal.

        

Szkoda, że było to ostatnie spotkanie w ramach realizacji projektu “Embracing European Values Through Tales”. Jesteśmy pewni, że zapamiętamy w naszych sercach tą piękną podróż przez świat bajek i krajów takich jak Grecja, Turcja, Rumunia, Portugalia i Macedonia na zawsze.

Więcej w zakładce Galeria.