MIKOŁAJKI W ŚWIETLICY

Grudzień, to jeden z najprzyjemniejszych miesięcy w roku. Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia wprowadzają wokół nas magiczną atmosferę przepełnioną zimowymi dekoracjami, światłami, zapachami i dźwiękami muzyki.

Nasze świetlicowe sale i korytarze też wyglądają odświętnie. Na oknach pojawiły się płatki śniegu, renifery i zimowe miasteczka. Dzieci wraz z nauczycielami tworzą piękne prace plastyczne, a przy świetlicach klas drugich można zobaczyć warsztat świętego Mikołaja , w którym uwijają się elfy. W rogu stanął też kominek stwarzający domową atmosferę. Na choinkach skrzą się bombki i światełka.

W takiej świątecznej aurze 6 grudnia pojawił się przy świetlicach zaprzęg złożony z sań i reniferów. Do naszych świetlicowych dzieci dotarł nim Mikołaj z wielkim koszem świątecznych słodyczy. Odwiedzał każdą świetlicę, wywołując na twarzach dzieciaków uśmiech i niedowierzanie, że przybył z tak daleka. W jednej ze świetlic chłopcy z klasy trzeciej zaśpiewali Mikołajowi piękną “Pastorałkę od serca do ucha”.

Monika Kotowoda