MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ HERBATY

Międzynarodowy Dzień Herbaty przypadający w tym roku dnia 15 grudnia był dla uczniów świetlicy doskonałą okazją poznania bliżej tego napoju. Dzieci udały się w podróż razem z Nelą, małą reporterką, poznając historię i pochodzenie herbaty. Obejrzały plantację, na której zbierane są herbaciane liście i dowiedziały się jak przygotowuje się różne rodzaje herbat.

Chętni uczniowie przynieśli tego dnia do świetlicy ulubioną herbatkę, kubeczki, miód, cynamon, goździki, sok malinowy, cytrynę, pomarańcze, mandarynki oraz różnego rodzaju domowe syropy. Zanim przystąpiliśmy do zaparzenia herbaty, dzieci mogły powąchać i dotknąć wielu rodzajów zgromadzonych herbat, wymienić się doświadczeniami oraz opowiedzieć o swojej ulubionej herbacie. Najbardziej oczekiwaną przez uczniów częścią zajęć była degustacja przygotowanych herbat oraz dobranie ulubionych dodatków.

Zapach ciepłej herbaty z cynamonem i pomarańczą zimową porą okazał się dla dzieci bardzo atrakcyjny. Odprężył i zrelaksował całą grupę. Dlatego planujemy powtórzyć herbaciany dzień jeszcze w grudniu. Uczniowie przygotowali również pracę plastyczną związaną z piciem herbaty: kolorowe kubeczki, imbryki oraz filiżanki z papieru.

Więcej w zakładce Galeria.

Karina Piotrowska
Agnieszka Lodowska
Marta Gluchowska

Skip to content