“MIERZYMY WYSOKO JAK OLIMPIJCZYCY” – UROCZYSTOŚĆ PODSUMOWANIA PROJEKTU SZKOLNEGO POD PATRONATEM BURMISTRZA DZIELNICY BIAŁOŁĘKA M.ST. WARSZAWY

14 grudnia 2022 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie projektu “Mierzymy wysoko jak Olimpijczycy”. Spotkanie swoją obecnością uświetnili: pan Grzegorza Kuca – burmistrz dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy, pani Izabela Ziątek zastępczyni burmistrza dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy, pani Agnieszka Borowska radna miasta stołecznego Warszawy, pani Marta Skubij przewodnicząca Rady Rodziców naszej Szkoły oraz znakomici sportowcy: Urszula Kielan – skoczkini wzwyż, medalistka olimpijska z Moskwy, Paweł Korzeniowski – pływak, pięciokrotny olimpijczyk, Krzysztof Kosedowski – pięściarz, medalista olimpijski z Moskwy oraz Grzegorz Skrzecz – pięściarz, medalista Mistrzostw Świata w Monachium.

Przez trzy miesiące uczniowie naszej szkoły podejmowali działania projektowe – poznawali życiorysy polskich olimpijczyków oraz historię igrzysk, uczestniczyli w lekcjach organizowanych w Polskim Komitecie Olimpijskim oraz Muzeum Sportu i Rekreacji w Warszawie, wykonywali plakaty, spotykali się z olimpijczykami, odwiedzili groby zmarłych olimpijczyków, pisali wiersze o tematyce olimpijskiej, uczestniczyli w turnieju wiedzy i rozgrywkach sportowych.

Podczas uroczystości autorzy najlepszych wierszy o tematyce olimpijskiej otrzymali z rąk pani Dyrektor i pana Burmistrza nagrody. W kategorii klas młodszych zwyciężyła Julia Tomaszewicz z kl. 2J pięknym wierszem o Otylii Jędrzejczak. Drugie miejsce zdobyła Julia Koper z kl. 3F, trzecie przypadło udziale Kalinie Siezieniewskiej z kl. 1K. W kategorii klas starszych najpiękniejszy wiersz napisała Antonina Radecka z kl.5F. Drugie miejsce zdobyły ex aequo Dominika Czerech z kl. 8D oraz Zofia Stec z kl. 8F. Nagrodę za trzecie miejsce otrzymała Julia Wróbel z kl. 8B. Zdobywczynie pierwszego miejsca zaprezentowały swoje utwory. Ogromne emocje wśród uczestników i gości wzbudził finał turnieju wiedzy o igrzyskach olimpijskich i polskich olimpijczykach. W jury zasiedli sportowcy – Urszula Kielan, Paweł Korzeniowski oraz Grzegorz Skrzecz. W kategorii klas młodszych najlepsza okazała się Michalina Jaszczak kl. 4B. Tomasz Kurowski z kl. 3B zajął drugie miejsce, a Gabriela Rogozińska kl. 4J trzecie. Wyróżnienie otrzymała Anna Karpińska kl. 4F. W kategorii klas starszych bezapelacyjne zwycięstwo odniosła Marta Klimek z kl. 7B. Drugie miejsce przypadło w udziale Julii Janowskiej z kl. 8F, trzecie Igorowi Stankiewiczowi z kl. 5G, a wyróżnienie Ivo Burskiemu z kl. 5B.

Nagrody dla najlepszych klas za rozgrywki sportowe powędrowały do klas: 1D, 2E, 3A, 4J, 6E oraz klasy 8F. Uczniowie przyjęli je z rąk zaproszonych sportowców, pani Burmistrz i Pani Dyrektor.

Widzowie mieli okazję zobaczyć również pokaz szermierki przygotowany przez nauczyciela wf, trenera szermierki pana Karola Wróblewskiego.

Pani dyrektor Krystyna Sosnowska oraz pani Izabela Ziątek – zastępczyni burmistrza – odebrały z rąk naszych zawodniczek piłki nożnej na hali ogromny puchar, który drużyna otrzymała za zdobycie pierwszego miejsca w Ogólnopolskim Turnieju Futsal Gram 2022 r. w Opolu.

Uroczystość zakończył nastrojowy taniec skrzydeł aniołów.

Więcej w zakładce Galeria.

Skip to content