MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO

W dniu dzisiejszym gościliśmy w naszej szkole Strażników miejskich, którzy przygotowali dla naszych uczniów mini miasteczko ruchu drogowego.

Dwóch uczniów z naszej szkoły po pozytywnym zaliczeniu egzaminu teoretycznego na kartę rowerową, przystąpili pod czujnym okiem pana Sicińskiego, nauczyciela techniki i edukacji dla bezpieczeństwa do egzaminu praktycznego. Chłopcy niemal bezbłędnie wykonali wszystkie zadania i tym samym otrzymali wynik pozytywny. Po dostarczeniu zdjęć uczniowie ci z rąk pani dyrektor Krystyny Sosnowskiej otrzymają zasłużone karty rowerowe.

Tuż po szczęśliwie zakończonym egzaminie uczniowie z klasy 4b i z klasy 5f mieli okazję zmierzyć się z niełatwymi zadaniami w miasteczku ruch drogowego. Przejazd przez rondo czy właściwe zachowanie się w stosunku do znaku Stop okazał się dla niektórych sporym wyzwaniem. Dzięki sprawnej pomocy panom strażnikom udało się im sprostać temu zadaniu.

Kolejny egzamin na kartę rowerową odbędzie się w czerwcu 2020 r.

Więcej w zakładce Galeria.