ERASMUS+ “WITHIN NETWORKS – THE BEST AND THE WORST OF SOCIAL NETWORKS” – MOBILNOŚĆ W POLSCE

W ramach realizacji projektu „Within Networks. The Best and the worst of social networks” w naszej szkole miało miejsce pierwsze spotkanie uczniów i nauczycieli krajów partnerskich projektu: Hiszpanii, Portugalii i Polski. W mobilności wzięło udział 14 uczniów i 2 nauczycieli z miejscowości El Casar w Hiszpanii, 15 uczniów i 2 nauczycieli z Viseu w Portugalii oraz 30 uczniów z naszej szkoły, którzy przez cały tydzień gościli w swoich domach zagranicznych partnerów.

Motywem przewodnim spotkania było zapoznanie się uczestników projektu, wymiana doświadczeń w zakresie pracy projektowej, jak również realizacja zadań dotyczących właściwego używania sieci społecznościowych. Przybyli goście zostali uroczyście powitani w naszej szkole. Brali udział w zajęciach przybliżających polską historię w Zamku Królewskim, jak również w Pałacu pod Blachą. Poznawali Warszawę podczas gry miejskiej „Treasure Hunt”, odwiedzili Polską Akademię Nauk, w której miał miejsce wykład na temat codziennej pracy instytutu oraz ochrony zabytków dziedzictwa kultury. Nie zabrakło odwiedzin w Centrum Nauki Kopernik, jak również w Muzeum nad Wisłą, gdzie uczniowie brali udział w warsztatach pt. „Medialne obrazy świata”. Mobilność była okazją do przybliżenia uczniom wielu zagadnień dotyczących bezpieczeństwa w Internecie, oraz dobrego i złego oblicza sieci społecznościowych.

Tygodniowa wizyta naszych gości przyczyniła się do stworzenia wielkich plakatów tematycznych w ramach zadania „Photographic Marathon”, wielu gier planszowych z motywem przewodnim „Sieci społecznościowe”, artykułów opublikowanych na blogu projektu, prezentacji o mobilności w Warszawie na platformie e-Twining, jak również relacji fotograficznej na portalu Instagram. Podczas spotkania zostało wybrane oficjalne logo projektu, nauczyciele ustalili terminy realizacji zadań projektowych, jak również sposoby ich wykonania. Kolejna mobilność dla uczniów i nauczycieli będzie miała miejsce w lutym 2019 r. w Portugalii.

Więcej w zakładce Galeria.