AKADEMIA Z OKAZJI UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Dnia 30 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Program artystyczny przygotowali uczniowie z klasy 7B szkoły podstawowej i 2E gimnazjum. Nad pracami czuwał Pan Zbigniew Warowny – nauczyciel historii i WOS-u, a oprawę muzyczną przygotował Pan Marcin Świerkocki; pod jego kierunkiem pieśni okolicznościowe zaśpiewał chór, a Amelia Rosiak z klasy 2D wystąpiła jako solistka wykonując piękną patriotyczną pieśń.

Dzisiejszy apel przypomniał społeczności szkolnej o bardzo ważnej rocznicy w naszych dziejach. Co roku wspominamy piękne karty w dziejach Polski: piękne pieśni, wzruszające poematy, zagrana scenka pokazująca moment uchwalenia Konstytucji 3 maja z roku 1791 ma uświadamiać młodemu pokoleniu o trudzie jaki nasi światli przodkowie włożyli, aby nasza ojczyzna podnosiła się i trwała. Wspominanie tych wydarzeń jest szczególnie ważne w roku, którym obchodzimy 100-lecie odzyskania niepodległości. Warto dodać, że na apelu były obecne dzieci z 1 klasy szkoły podstawowej i bardzo uważnie słuchały występu starszych uczniów.

Więcej w zakładce Galeria.