ERASMUS+ “CELL – COOPERATIVE EUROPE LOOKING FOR LEARNING” – MOBILNOŚĆ W SŁOWENII

W ramach realizacji projektu „CELL – Cooprative Europe Looking for Learning” w szkole w Dramlje miało miejsce pierwsze spotkanie uczniów i nauczycieli krajów partnerskich projektu: Hiszpanii, Polski i Słowenii. W mobilności wzięło udział 7 uczniów i 2 nauczycieli z naszej placówki, 7 uczniów i 2 nauczycieli z Olivenzy w Hiszpanii oraz 14 uczniów z Osnovna Sola Dramlje, którzy przez cały tydzień gościli nas w swoich domach.

Motywem przewodnim spotkania było zapoznanie się uczestników projektu, wymiana doświadczeń w zakresie pracy projektowej, uczestnictwo w warsztatach statystycznych, zajęciach z projektowania loga, zajęciach sportowych, jak również obserwacja zajęć szkolnych. Pierwszego dnia mobilności zostaliśmy uroczyście powitani w szkole, następnie braliśmy czynny udział w próbach do odtworzenia układu choreograficznego oraz wspólnego występu na scenie grając sztukę teatralną „The New girl”. Nie zabrakło odwiedzin w mieście Celje, gdzie uczestniczyliśmy w grze miejskiej „Escape Room”, gry na orientację w Dramlje, jak również długiej wędrówki górskiej do Logarskiej Doliny. Mobilność była okazją do współpracy na arenie międzynarodowej i nawiązywania nowych przyjaźni.

PROGRAM MOBILNOŚCI:

 • DAY 1 – ARRIVALS, Thursday 24 th May
 • DAY 2 – WELCOME ACTIVITIES, Friday 25 th May
  – cooperative games in the gym and setting the gym for the welcoming party
  – reception and the opening ceremony
  – guided tour of the school
  – statistics workshop
  – orienteering
 • DAY 3 – Saturday 26 th May
  – CELL logo workshop
  – sports trail creation workshop (field work)
  – rehearsals for the joint performance
 • DAY 4 – Sunday 27 th May
  – departure to “Escape room” activity in Celje; stroll round Celje
 • DAY 5 – Monday 28 th May
  – tour of Logarska valley
 • DAY 6 – Tuesday 29 th May
  – cooperative planting of linden trees and setting the gym for the joint performance
  – dress rehearsal for the joint performance
  – shopping in Celje
 • DAY 7 – Wednesday 30 th May
  – farewells, presenting of the certificates of attendance

UCZESTNICY MOBILNOŚCI:

Nauczyciele z Polski: Małgorzata Sobczyk, Tomasz Durasiewicz
Nauczyciele z Hiszpanii: Victor M Zahinos Rodríguez, Esteban Joaquín Rodríguez Márquez
Nauczyciele ze Słowenii: Mitja Logar, Saša Horvat Kovačič, Mirjana Aužner, Tatjana Horjak

Uczniowie reprezentujący nasz kraj podczas mobilności w Słowenii:
Urszula Grzelak, Zuzanna Włodarska, Magdalena Prusińska, Amelia Rosiak, Karolina Sitnik, Justyna Sitnik, Agata Waś

Więcej w zakładce Galeria.