ERASMUS+ “CELL – COOPERATIVE EUROPE LOOKING FOR LEARNING” – MOBILNOŚĆ W SŁOWENII

W ramach realizacji projektu „CELL – Cooprative Europe Looking for Learning” w szkole w Dramlje miało miejsce pierwsze spotkanie uczniów i nauczycieli krajów partnerskich projektu: Hiszpanii, Polski i Słowenii. W mobilności wzięło udział 7 uczniów i 2 nauczycieli z naszej placówki, 7 uczniów i 2 nauczycieli z Olivenzy w Hiszpanii oraz 14 uczniów z Osnovna Sola Dramlje, którzy przez cały tydzień gościli nas w swoich domach.

Motywem przewodnim spotkania było zapoznanie się uczestników projektu, wymiana doświadczeń w zakresie pracy projektowej, uczestnictwo w warsztatach statystycznych, zajęciach z projektowania loga, zajęciach sportowych, jak również obserwacja zajęć szkolnych. Pierwszego dnia mobilności zostaliśmy uroczyście powitani w szkole, następnie braliśmy czynny udział w próbach do odtworzenia układu choreograficznego oraz wspólnego występu na scenie grając sztukę teatralną „The New girl”. Nie zabrakło odwiedzin w mieście Celje, gdzie uczestniczyliśmy w grze miejskiej „Escape Room”, gry na orientację w Dramlje, jak również długiej wędrówki górskiej do Logarskiej Doliny. Mobilność była okazją do współpracy na arenie międzynarodowej i nawiązywania nowych przyjaźni.

PROGRAM MOBILNOŚCI:

 • DAY 1 – ARRIVALS, Thursday 24 th May
 • DAY 2 – WELCOME ACTIVITIES, Friday 25 th May
  – cooperative games in the gym and setting the gym for the welcoming party
  – reception and the opening ceremony
  – guided tour of the school
  – statistics workshop
  – orienteering
 • DAY 3 – Saturday 26 th May
  – CELL logo workshop
  – sports trail creation workshop (field work)
  – rehearsals for the joint performance
 • DAY 4 – Sunday 27 th May
  – departure to “Escape room” activity in Celje; stroll round Celje
 • DAY 5 – Monday 28 th May
  – tour of Logarska valley
 • DAY 6 – Tuesday 29 th May
  – cooperative planting of linden trees and setting the gym for the joint performance
  – dress rehearsal for the joint performance
  – shopping in Celje
 • DAY 7 – Wednesday 30 th May
  – farewells, presenting of the certificates of attendance

UCZESTNICY MOBILNOŚCI:

Nauczyciele z Polski: Małgorzata Sobczyk, Tomasz Durasiewicz
Nauczyciele z Hiszpanii: Victor M Zahinos Rodríguez, Esteban Joaquín Rodríguez Márquez
Nauczyciele ze Słowenii: Mitja Logar, Saša Horvat Kovačič, Mirjana Aužner, Tatjana Horjak

Uczniowie reprezentujący nasz kraj podczas mobilności w Słowenii:
Urszula Grzelak, Zuzanna Włodarska, Magdalena Prusińska, Amelia Rosiak, Karolina Sitnik, Justyna Sitnik, Agata Waś

Więcej w zakładce Galeria.

Comments are closed.
Ed Sport news INFO
All the latest school sport and grass roots reports on ED Sport. News, reports, analysis and more.
SEE ALL
Tweets
Contact Info
Praesent quis risus nec mi feugiat vehicula. Sed nec feugiat arcu.
 • Address Line 1
 • (123) 456 789
 • email@example.com