WARSZTATY TEATRALNE W TEATRZE SYRENA

6 czerwca br. klasa 2D uczestniczyła w warsztatach teatralnych w Teatrze Syrena.

Gdy dojechaliśmy na miejsce, czyli na ul. Litewską 4, przywitała nas tamtejsza aktorka, Dorota Garjainow. Kobieta opowiedziała nam krótko historię Teatru Syrena, następnie oprowadziła nas po budynku. Zwiedziliśmy m.in. garderoby, charakteryzatornię, rekwizytornię, a także pracownię kostiumów, w której obejrzeliśmy projekty strojów do przedstawień.

Najważniejszym punktem naszej wizyty był udział w warsztatach teatralnych. Po ćwiczeniach rozgrzewających aparat mowy przeszliśmy do zabaw aktorskich. Po raz pierwszy byliśmy na scenie, a nie tak jak zwykle po stronie widowni. To było przeżycie! Bardzo miło spędziliśmy tam czas. Pani Dorota okazała się pełną energii kobietą i z wielką pasją poprowadziła z nami zajęcia. Z pewnością było to ciekawe doświadczenie.

Fotorelacja w Galerii.

Zuzanna Dziedzic, kl. 2D