“DEUTSCH PLUS”: INAUGURACJA PROJEKTU GOETHE-INSTITUT “#DEUTSCHBEWEGT – JĘZYK NIEMIECKI, JĘZYKIEM NOWYCH MOŻLIWOŚCI”

Dnia 12 października uczniowie naszej szkoły byli obecni na inauguracji projektu Goethe-Institut “#deutschbewegt – Język niemiecki, językiem nowych możliwości”. Akcja organizowana jest dla szkół biorących udział w programie Deutsch Plus.

Przy wejściu na gości czekały smaczne jabłka. Najpierw była część oficjalna, a następnie uczniowie mogli odwiedzać poszczególne stacje, na których czekały ciekawe aktywności. Wybraliśmy się wszyscy na wycieczkę VR z przewodnikiem po Niemczech, korzystaliśmy na tabletach z platformy edukacyjnej DeutschSpaceDigital, mogliśmy skorzystać z możliwości jakie daje kostka Merge Cubes, malowaliśmy dowolnie ekologiczne torby oraz braliśmy udział w grach, quizach i zabawach językowych. Można było wygrać drobne upominki, a także skorzystać z fotobudki. Można było również zapoznać się z informacjami na temat egzaminów Goethe-Institut oraz możliwości podjęcia studiów w Niemczech.

Uczniowie wyszli bardzo zadowoleni. Była to kolejna ciekawa propozycja spędzania czasu z językiem niemieckim.