AKADEMIA WYNALAZCÓW IM. ROBERTA BOSCHA: “JAK POWSTAJE BOLID DO FORMUŁY 1 OD A DO Z”

Czwórka uczniów naszej szkoły (Robert Filipiak z klasy 7B Szkoły Podstawowej oraz Kuba Kropielnicki, Marysia Kacpura i Oliwia Wiącek z klasy 2E Gimnazjum) wraz z p. Dariuszem Sicińskim i p. Marcinem Leśniewskim wzięli udział w warsztatach “Jak powstaje bolid do Formuły 1 od A do Z” organizowanych w ramach VIII edycji Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej.

Studenci koła naukowego “WUT Racing Team” rozpoczęli zajęcia krótkim wykładem podczas którego dowiedzieliśmy się jak dokładnie wygląda proces tworzenia bolidu i z czego jest on skonstruowany. Następnie uczestnicy zaprojektowali i zbudowali z udostępnionych im materiałów swój model samochodu sportowego do Formuły 1.

Bolid wykonany przez grupę Naszych uczniów został wysoko oceniony przez prowadzących w oparciu o trwałość konstrukcji i kompletność wszystkich podstawowych elementów samochodu – Nasza grupa zajęła 2 miejsce.

Więcej w zakładce Galeria.