AKADEMIA WYNALAZCÓW IM. ROBERTA BOSCHA: “JAK POWSTAJE BOLID DO FORMUŁY 1 OD A DO Z”

Czwórka uczniów naszej szkoły (Robert Filipiak z klasy 7B Szkoły Podstawowej oraz Kuba Kropielnicki, Marysia Kacpura i Oliwia Wiącek z klasy 2E Gimnazjum) wraz z p. Dariuszem Sicińskim i p. Marcinem Leśniewskim wzięli udział w warsztatach “Jak powstaje bolid do Formuły 1 od A do Z” organizowanych w ramach VIII edycji Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej.

Studenci koła naukowego “WUT Racing Team” rozpoczęli zajęcia krótkim wykładem podczas którego dowiedzieliśmy się jak dokładnie wygląda proces tworzenia bolidu i z czego jest on skonstruowany. Następnie uczestnicy zaprojektowali i zbudowali z udostępnionych im materiałów swój model samochodu sportowego do Formuły 1.

Bolid wykonany przez grupę Naszych uczniów został wysoko oceniony przez prowadzących w oparciu o trwałość konstrukcji i kompletność wszystkich podstawowych elementów samochodu – Nasza grupa zajęła 2 miejsce.

Więcej w zakładce Galeria.

Comments are closed.
Ed Sport news INFO
All the latest school sport and grass roots reports on ED Sport. News, reports, analysis and more.
SEE ALL
Tweets
Contact Info
Praesent quis risus nec mi feugiat vehicula. Sed nec feugiat arcu.
  • Address Line 1
  • (123) 456 789
  • email@example.com