AKADEMIA WYNALAZCÓW IM. ROBERTA BOSCHA: “ZBUDUJMY WŁASNY SAMOLOT”

Uczniowie Naszej szkoły (Robert Filipiak z klasy 7B Szkoły Podstawowej oraz Marysia Kacpura, Kuba Kropielnicki, Kuba Król, Kuba Liberadzki, Maks Luge, Amelia Musik, Oliwia Wiącek i Hubert Wojda z klasy 2E Gimnazjum) wraz z p. Marcinem Leśniewskim wzięli udział w kolejnych warsztatach organizowanych w ramach VIII edycji Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha; tym razem były to warsztaty “Zbudujmy własny samolot – czyli wykorzystanie styroduru nie tylko do ocieplania budynków” zorganizowane w Instytucie Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej.

Uczestnicy warsztatów mieli okazję pod nadzorem studentów z koła naukowego MELprop zbudować samolot z bloków styroduru ciętego metodą „hot wire”, które następnie testowaliśmy, aby zobaczyć jak spisują się w locie.

Dodatkowo jeden z uczestników grupy Robert Filipiak wygrał jedną z trzech nagród przygotowanych dla osób które najszybciej odpowiadały na pytania zadawane przez studentów.

Więcej w zakładce Galeria.

Skip to content