ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

Jedną z piękniejszych uroczystości odbywających się w naszej szkole jest przyjęcie najmłodszych dzieci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 368 im. Polskich Olimpijczyków w Warszawie.

6 października mieliśmy okazję uczestniczyć w tym przepięknym wydarzeniu. Uroczystość uświetnili swą obecnością burmistrz dzielnicy Białołęka m. st. Warszawy – pan Grzegorz Kuca, wiceprzewodnicząca rady miasta stołecznego Warszawy – pani Magdalena Roguska, radna m. st. Warszawy – pani Agnieszka Borowska, radna dzielnicy Białołęka m. st. Warszawy – pani Izabela Winiarska oraz pani Agata Korc – pływaczka i olimpijka z Pekinu w 2008.

Pierwszoklasiści w obecności wszystkich zaproszonych gości ślubowali być dobrymi Polakami, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, uczyć się w szkole, jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, starać się być dobrymi kolegami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom, dążyć do doskonałości, kierując się wzajemnym szacunkiem, uczciwą rywalizacją i odwagą. Po złożeniu ślubowania najmłodsi zostali pasowani na uczniów.

Po części oficjalnej nowo ślubowani uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne. Na zakończenie uroczystości uczniowie klasy 3c przygotowali dla swoich młodszych kolegów specjalny taniec i drobne upominki.

Pierwszakom życzymy sukcesów i wielu miłych chwil spędzonych w szkole.