PUBLIKACJA KSIĄŻKI ONLINE PT. “MODERN TALES”

Drugi rok pracy nad projektem “Embracing European Values Throught Tales” o numerze 2018-1-RO01-KA201-049310 zaowocował powstaniem książki online pt. “Modern Tales”. Czytelnik odnajdzie w niej 6 współczesnych bajek pisanych przez uczniów krajów partnerskich przedsięwzięcia. Nasza szkoła odpowiadała za koordynację zadania, wybór programu do jego realizacji oraz publikację dzieła. Uczniowie koła Erasmus+ wraz z opiekunem projektu panią Małgorzatą Sobczyk pracowali zdalnie na platformie Microsoft Teams, tworząc książkę online przy pomocy programu Storyjumper. Była to niezwykła przygoda! Książka online znajduje się pod adresem:

https://www.storyjumper.com/book/read/91058416/5fa8e09a3a1b6

Projekt okładki dla książki “Modern Tales”, jak również strony tytułowe dla poszczególnych bajek nowoczesnych wykonała uczennica naszej szkoły Nikola Misiorowska z klasy 7D.

okładka książki międzynarodowej pt. “Modern Tales”

Autorami tekstu bajki nowoczesnej pt. “Pogromcy uzależnień”, która reprezentuje Polskę są następujący uczniowie: Karolina Hoszwa, Julia Kubiak, Przemek Nałęcz, Mikołaj Hołozubiec, Oskar Mueller, Dominika Czerech, Ida Lipińska, Piotr Sawicki, Natalia Kosek, Szymon Grodzki, Karol Skłodowski, Patryk Kupidłowski, Hanna Sworczuk.

Autorzy ilustracji graficznych: Matylda Fabisiewicz, Lena Baranowska, Mikołaj Groblewski, Zofia Stec, Piotr Sawicki, Oskar Mueller, Patryk Kupidłowski, Michał Leszczyński, Wiktoria Konecka, Aleksandra Łysak, Mikołaj Jakubiec, Milena Grzelak, Natalia Kępka, Misiorowska Nikola.

Osoby szczególnie zaangażowane w pracę redakcyjną przy użyciu programu Stryjumper:
Nikola Misiorowska, Milena Grzelak, Zosia Stec, Matylda Fabisiewicz, Aleksandra Łysak, Natalia Kępka, Szymon Zdunek, Aleksandra Łysak, Piotr Sawicki, Mikołaj Jakubiec, Michał Leszczyński, Lena Baranowska, Wiktoria Konecka.

Korekta językowa: pani Małgorzata Kurzątkowska.

Zapraszamy do zapoznania się z bajkami! Czytelnik odkryje w nich uniwersalne wartości, które należy pielęgnować w codziennym życiu. Lektura będzie doskonałą okazją do zgłębiania wiedzy o kulturze i tradycjach krajów partnerskich projektu w języku angielskim.

Życzymy przyjemnej lektury 🙂
koło Erasmus+, projekt “EEVTT”

Skip to content