POŻEGNANIE SZKOŁY 2020/2021

Minął kolejny rok szkolny… W szkole czas odmierzany jest w specyficzny sposób. To kolejne dzwonki, dni, miesiące i lata napędzają machinę szkolnego świata. W tę niezwykłą perspektywę wpisują się także wydarzenia niepowszednie, dzięki którym możliwe jest dokonanie oglądu, zbudowanie refleksji nad własną pracą i nad pracą szkoły. Do takich wydarzeń należy pożegnanie uczniów klas ósmych ze szkołą podstawową. W tym roku po raz drugi odbyło się w wyjątkowych okolicznościach. Uczniowie pięciu ósmych klas pożegnali się z nauczycielami i szkołą w małych grupach podczas uroczystego apelu w sali gimnastycznej. Uczniowie pozostałych klas spotkali się z wychowawcami w swoich salach.

“A tu młodzież ochocza bada, czyta, pisze,
Złote bryłki nauki wydobywa w trudzie;
Jeno spojrzysz na siebie i na towarzysze,
I pomyślisz:<<Doprawdy, będziem wielcy ludzie!>>”

Słowami Władysława Syrokomli prowadzące uroczystość Kasia i Ania rozpoczęły uroczystość zakończenia roku szkolnego 2020/2021 i pożegnania absolwentów naszej szkoły.

Następnie zabrała głos Pani dyrektor Krystyna Sosnowska, pogratulowała uczniom osiągnięć naukowych i sportowych. Powiedziała, że nawet z małych postępów i radości buduje się przekonanie, że pasja, determinacja i odwaga, jakie przejawiali uczniowie, zaowocują. Poprosiła też, aby brawami nagrodzić nauczycieli, za otwartość, cierpliwość, gotowość do nowych wyzwań, szczególnie tych związanych z nauką zdalną.

Po wręczeniu świadectw i nagród, prowadzące w imieniu wszystkich absolwentów również skierowały podziękowania do Pani Dyrektor, wychowawców i nauczycieli, którzy próbowali rozbudzić w uczniach ciekawość świata.

Życzymy Wam, absolwenci, miłych wakacji i wielu sukcesów w nowych szkołach.

Do zobaczenia…

Więcej w zakładce Galeria.