ERASMUS+ “WITHIN NETWORKS” – WYMIANA MIĘDZYNARODOWA W PORTUGALII

Grupa 15 uczniów i 3 nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 368 im. “Polskich Olimpijczyków” w Warszawie wzięła udział w krótkoterminowej wymianie grup uczniów od 11.02.2019 do 15.02.2019 r. w mieście Viseu w Portugalii.

Pierwszego dnia mobilności zostaliśmy uroczyście powitani przez nauczycieli i uczniów szkoły goszczącej, a następnie odbyły się warsztaty na temat odpowiedzialnego używania sieci społecznościowych. Byliśmy uczestnikami spotkania w Urzędzie Miasta Viseu, gdzie pozyskaliśmy wiedzę na temat historii i tradycji miasta goszczącego. Zwiedziliśmy najważniejsze zabytki okolicy: Casa de Ribera, katedra, jak również przejechaliśmy się kolejką górską. W portugalskiej szkole odbyły się lekcje pokazowe z języka angielskiego i wychowania fizycznego. W czwartek odwiedziliśmy jedno z największych miast Portugalii – Porto. Podczas wycieczki z przewodnikiem zobaczyliśmy stare miasto, Torre Dos Clerigos oraz Stock Exchange Palace. Zrealizowany “Maraton fotograficzny” pozwolił stworzyć galerię obrazów na temat wymiany międzynarodowej: zabytki Viseu, jedzenie i tradycje, spotkani ludzie, przyroda. Stworzone plakaty zostały upowszechnione na różnych platformach, służących do upowszechniania rezultatów projektu. Ostatniego dnia podsumowaliśmy naszą mobilność oraz otrzymaliśmy certyfikaty. Dzień wyjazdu był bardzo smutny. Wróciliśmy do Polski z dużą dawką wiedzy na temat Portugalii oraz odpowiedzialnego podejścia względem publikacji artykułów i postów na różnych portalach społecznościowych.

Czekamy na ponowne spotkanie się z uczestnikami projektu w kwietniu w Hiszpanii.

Więcej w zakładce Galeria.