EDU ESCAPE ROOMY W NASZEJ SZKOLE

We wrześniu i październiku 2020 roku grupy uczniów z kilku klas 5, 7 i 8 wzięły udział w Edu Escape Roomach, które powstały w specjalnie zaaranżowanych przez Pana Marcina Leśniewskiego salach w szkołach na ul. Ostródzkiej i na ul. Hemara – jeden z nich zatytuowany był “Bezcenna woda”, zaś drugi “Poznaj mnie”. Jak przystało na pokoje zagadek, to co się w nich działo, jakie historie poznali podczas nich uczniowie oraz z jakimi zagadkami się zmierzyli niech pozostanie tajemnicą (celowo nie ujawniamy także zdjęć z tych spotkań). Zdradzić możemy tylko, że uczniowie podczas prawie półtoragodzinych spotkań bawili się świetnie, rozwiązując razem kolejne łamigłówki i znajdując kolejne hasła, a także klucze do kłódek, tak by finalnie uwolnić się z sal zagadek. Było trochę logiki, trochę matematyki, trochę komputerów i… tajemnicze rekwizyty 🙂 Cieszy fakt, że uczniowie chcą spędzać swój wolny czas w takiej właśnie formie, bo działanie w atmosferze tajemniczości i presji czasu poza świetną zabawą i nauką jest także świetną metodą aktywizującą i integrującą młodzież – nic tak nie uczy i nie integruje jak właśnie wspólne działanie 🙂