DZIELNICOWY KONKURS TAŃCA SPORTOWEGO “EUFORIA”

12 marca 2024 r. odbył się po raz drugi Dzielnicowy Konkurs Tańca Sportowego EUFORIA. To nauczycielki naszej szkoły – Pani Izabela Oleszkiewicz i Pani Marta Hanc są pomysłodawczyniami oraz organizatorkami tego konkursu. Tym razem odbył się on w ścisłej współpracy z Białołęckim Ośrodkiem Kultury przy ul. Głębockiej 66. Pani Karolina Adelt-Jóźwiak – dyrektor BOK uzupełniła naszą tegoroczną imprezę o konkurs plastyczny. Tematem przewodnim, zarówno konkursu plastycznego jak i tanecznego, był film i muzyka filmowa.

W konkursie plastycznym wzięło udział wielu uczniów z białołęckich szkół w trzech kategoriach wiekowych. Większość laureatów to uczniowie naszej szkoły:

– w kategorii 7-8 lat:
I m-ce – Kseniya Kasthsilian
II m-ce – Barbara Trębińska
III m-ce – Sofiia Boiko
Wyróżnienie – Oliwia Bojarska,

– w kategorii 9-12 lat:
I m-ce – Gabriela Stefanowska
II m-ce – Wiktoria Bochnia
III m-ce – Tomasz Kurowski,

– w kategorii 13-15 lat:
I m-ce – Maja Janiak
II m-ce – Elżbieta Grzywińska
III m-ce – Gabriela Galas
Wyróżnienie – Aleksandra Wasik.

W jury plastycznej części EUFORII zasiadał między innymi nasz, szkolny nauczyciel plastyki – Pan Sebastian Kloc. Podczas trwającego konkursu tanecznego nadesłane prace plastyczne można było podziwiać w holu BOK.

Konkurs taneczny odbył się na scenie BOK w dwóch kategoriach – juniorzy młodsi i juniorzy. Zgłosiło się do nas aż 17 zespołów, czyli niemal dwukrotnie więcej niż w pierwszej edycji EUFORII. Laureaci to:

– w kategorii juniorzy młodsi:
I m-ce – Wedlowskie Chochliki z SP 355
II m-ce – Klasa 2D z SP 368
III m-ce – Akrofriends z SP 368
Wyróżnienie – Jurandzik Mały z SP 231,

– w kategorii juniorzy:
I m-ce – Cheer Sparks z SP 112
II m-ce – Papciowe Trio z SP 361
III m-ce – Sister’s Power
Wyróżnienia – Zespoły Wild Cats oraz Sigma.

Jednym z jurorów części tanecznej był Pan Marcin Świerkocki – nauczyciel muzyki uczący w naszej szkole.

Podczas obrad jury mogliśmy podziwiać występy artystyczne oraz pokaz iluzjonisty Dawida Dabińskiego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom EUFORII oraz ich opiekunom oraz gratulujemy talentu, pasji i zdobytych nagród. Z niecierpliwością czekamy na koleją edycję w przyszłym roku, liczymy na to, że będzie Was z nami więcej i więcej! Zapraszamy!