Global Scholars to międzynarodowy program, łączący uczniów między 10 a 13 rokiem życia z różnych zakątków świata. Dzięki najnowszym technologiom oraz specjalnej platformie internetowej uczniowie pod okiem nauczyciela aktywnie uczestniczą w wielu projektach. Mają możliwość wymiany informacji oraz opinii ze swoimi kolegami z innych państw. To niepowtarzalna okazja by porozmawiać, poznać inny punkt widzenia, dowiedzieć się czegoś o kulturze oraz problemach danego miasta.

Biorąc udział w programie uczniowie rozwijają różne kompetencje między innymi umiejętność komunikacji w języku angielskim, rozwijają słownictwo, uczą się korzystać z platform internetowych oraz różnych narzędzi multimedialnych, potrafią jasno wyrażać swoją opinię oraz z szacunkiem odnosić się do opinii innych. Poprzez liczne projekty wiedzą, jak współpracować w grupie oraz dzielić się pomysłami.

Global Scholars to program, który mocno skupia uwagę młodzieży na problemy XXI wieku. W roku szkolnym 2020 – 2021 podjęliśmy temat Resourceful Cities, w którym rozmawialiśmy o nadmiernym konsumpcjonizmie, o tym jak uchronić dobra i zasoby naturalne przed nadmiernym ich zużyciem. Jak postępować w sposób zrównoważony i ekologiczny. Co zrobić by nie zużywać więcej niż Ziemia może wytworzyć. Rozmawialiśmy o tym jak miasta radzą sobie z ociepleniem klimatu.

Przykładowe prace uczniów:

Mapa ukazująca miasta z całego świata, które biorą udział w programie:

W tym roku współpracujemy w grupie o nazwie Kometa, w skład której wchodzą:

• Barcelona (Hiszpania)
  • Fort Lauderdale/Broward (USA)
  • Houston (USA)
  • Madryt (Hiszpania)
  • Nowy Jork (USA)
  • Nur-Sultan (Kazachstan)
  • Oakland (USA)
  • Seoul (Korea Południowa)
  • Singapore (Singapur)
  • Taipei (Tajwan)
  • Warszawa (Polska)

Serdecznie zapraszamy chętnych uczniów do wzięcia udziału w programie w roku szkolnym 2021-2022!
Natalia Kawka