WYRÓŻNIENIE DLA SP 368 W XII EDYCJI KONKURSU “MAZOWIECKIE BARWY WOLONTARIATU”

Nasza szkoła zdobyła prestiżowe wyróżnienie w tegorocznej edycji konkursu “Mazowieckie Barwy Wolontariatu”. Jury wyłoniło pięciu laureatów oraz dziesięciu wyróżnionych.

W XII edycji Konkursu “Mazowieckie Barwy Wolontariatu” Kapituła oceniła 115 zgłoszeń w pięciu kategoriach: indywidualny wolontariusz (41), szkolne/przedszkolne koło wolontariatu (36), wolontariat grupowy (21), wolontariat seniorów (6), oraz kategoria specjalna – pomoc Ukrainie (11).

Zgłoszenia oceniane były pod kątem zaangażowania, rezultatów, innowacyjności, skuteczności oraz partnerstwa w podejmowanych przez wolontariuszy działaniach oraz promocji wolontariatu.

WYRÓŻNIENIE: Wolontariat w Szkole Podstawowej nr 368 w Warszawie – Wolontariat, który istnieje od 5 lat, a poprzez jego działania kształtuje empatyczne postawy wśród uczniów. Obecnie koło wolontariuszy zrzesza 400 uczniów i dotychczas przeprowadzili szereg akcji na terenie szkoły. Włączają się w zbiórki “Podziel się posiłkiem”, “Paczka dla zwierzaczka”, czy “Pomóż Polakom na Wschodzie”. Pomagali rodzinom ukraińskim, które zostały relokowane do Hiszpanii. Ponadto włączają się cyklicznie w akcję sprzątania świata.

Skip to content