WYNIKI DZIELNICOWEGO KONKURSU “PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”

Mamy przyjemność oficjalnie ogłosić, że dnia 21 listopada 2022 roku w Szkole Podstawowej numer 355 im. Jana Wedla w Warszawie odbył się finał dzielnicowego konkursu pt. “Piękna nasza Polska cała”, w którym nasi uczniowie w składzie Jan Błoński (klasa 3B), Patryk Owczarek (klasa 3F) oraz Jakub Pieczykolan (klasa 3L) zdobyli I miejsce. W konkursie brali udział uczniowie z pięciu szkół podstawowych znajdujących się na terenie gminy Białołęka. Konkurencja była więc duża, jednak nasi finaliści zdecydowaną większością głosów zdeklasowali rywali wykazując się ogromną wiedzą na temat historii Polski, największych polskich miast, jezior, rzek, regionów, legend, symboli narodowych, świąt państwowych, znanych osobistości, parków narodowych i ich symboli oraz polskich utworów muzycznych w tym patriotycznych.

Skip to content