WYJAZD NAUCZYCIELI DO LICEUL TEHNOLOGIC “GRIGORE ANTIPA” W RUMINII

W dniach 10-13.12.2018 odbyła się mobilność nauczycieli do szkoły Liceul Tehnologic “Grigore Antipa” Bacău w Rumunii w ramach projektu Erasmus+ pt.”Embracing European Values Throught Tales”.

Wyjazd podzielony został na dwie części: “Transnational teachers meeting” oraz “Interactive Course in Narratology and Creativity”. Pierwszego dnia partnerzy biorący udział w projekcie wykonywali zadania umożliwiające poznanie się. W kolejnych dniach odbyły się spotkania dotyczące spraw organizacyjnych związanych z projektem. Kurs obejmował zagadnienia teoretyczne z zakresu struktury baśni. Uczestnicy obejrzeli baśń reprezentatywną dla kultury i literatury rumuńskiej zatytułowaną “White Moor”/”Harab-Alb”. Następnie dokonano analizy obejrzanej baśni i porównano wersję literacką z filmem z 1965 r. W dalszej części warsztatów uczestnicy wykonywali ćwiczenia w grupach, które polegały na tworzeniu własnych wersji baśni, odsłaniających podstawowe wartości ogólnoludzkie oraz poruszających najważniejsze problemy współczesnej Europy. Ostatniego dnia mobilności wszyscy partnerzy udali się do miasta Jesi w celu lepszego poznania kultury, tradycji i obyczajów panujących w Rumunii. Zwiedzili Muzeum Uniwersyteckie, podziwiali obrazy oraz bibliotekę znajdującą się w budynku Uniwersytetu, jak również wystawy etnograficzne w Pałacu Kultury, silnie związane z historią tego pięknego kraju.

Więcej w zakładce Galeria.