WIECZORNICA “PRZESZŁOŚĆ, TERAŹNIEJSZOŚĆ I PRZYSZŁOŚĆ”

“Naród, który nie szanuje swej przeszłości,
Nie zasługuje na szacunek teraźniejszości
I nie ma prawa do przyszłości”
Józef Piłsudski

W piątkowe popołudnie 17 listopada w naszej szkole odbyło się niezwykłe wydarzenia. Tego dnia uczniowie klasy 3c, 4k i 6c przedstawili społeczności szkolnej wieczornicę utrzymaną w duchu patriotyzmu pod hasłem “Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość”. Uczniowie zaprezentowali dojrzały patriotyczny montaż słowno-muzyczny.

Uroczyste spotkanie rozpoczęła pani dyrektor Krystyna Sosnowska, która w swoim przemówieniu podkreśliła, że chociaż minął już cały wiek, zmienili się ludzie, otoczenie, realia w których żyjemy, to nadal niezmienne jest człowiecze dążenie do wolności. Swoją obecnością na wieczornicy zaszczyciła nas pani Anna Auksel–Sekutowicz Radna m.st. Warszawy. Nie zabrakło również rodziców, uczniów i nauczycieli. Już od pierwszych słów wypowiedzianych przez młodych aktorów publiczność ogarnęła zaduma, nostalgia. W poniosły nastrój wprowadziły zebranych na wieczornicy pięknie wykonane pieśni m.in. “Hej, panienki posłuchajcie…”, “Przybyli Ułani pod okienko”, “Wojenka cudna pani- świat cały śpi spokojnie” i inne. Nie zabrakło tańca “Niepodległość”. Wspaniały ruch sceniczny młodych aktorów dodał barwy temu widowisku. Uczniowie swoim występem artystycznym, pragnęli przypomnieć ważne wydarzenia z historii Polski, ale przede wszystkim propagować uniwersalne wartości, bo wolność to wartość ważna tak samo dla każdego człowieka, bez względu na narodowość.

Wieczornica miała na celu pokazanie niezwykłej roli piosenek i pieśni patriotycznych, które łączyły naszych rodaków w trudnych momentach. Dodawały odwagi żołnierzom przed walką, budziły nadzieję emigrantom, wychowywały młode pokolenie.

Więcej w zakładce Galeria.

Skip to content