WERNISAŻ WYSTAWY “MENSAJE DE PABLO PICASSO” W JĘZYKU HISZPAŃSKIM

Nowoczesne technologie pozwalają na realizację różnorodnych aktywności, realizowanych na międzynarodową skalę. Przekonali się o tym uczniowie i nauczyciele naszej szkoły podczas wernisażu wystawy pt. “Mensaje de Pablo Picasso”, który odbył się 22 kwietnia 2021 r. na platformie Microsoft Teams. Wydarzenie zostało w całości przygotowane w języku hiszpańskim przez uczniów szkolnego koła Erasmus+ z projektu “Mensaje de Pablo Picasso siempre vive en ciudadanía activa” o numerze 2019-1-CZ01-KA229-061271_4. Grupę odbiorców stanowili uczniowie naszej szkoły, uczący się języka hiszpańskiego, jak również zaproszeni goście ze szkół partnerskich projektu: IES Entre Sierras (Hiszpania, Purchena), Liceo Ginnasio Aristosseno (Włochy, Taranto) oraz Gymnazium a Jazykova skola s pravem statni jazykove zkousky (Zlin, Czechy). Wernisaż wystawy cieszył się dużym gronem odbiorów. W trakcie spotkania można było poszerzyć swoją wiedzę na temat poszczególnych etapów z życia hiszpańskiego malarza P. Picasso. Uczniowie koła przedstawiali kopie swoich obrazów, dokonywali analizy dzieła plastycznego oraz uzasadniali swój wybór. Zwieńczeniem wydarzenia była gra Kahoot na temat życia i twórczości P. Picasso. Najwięcej punków w konkursie zajęły następujące osoby: 1 miejsce – Veollo Emotobo (Liceo Aristosseno), 2 miejsce – Sofia Campidoglio (Liceo Aristosseno), 3 miejsce – Nikola Vykoukalova (Gymnazium a Jazykova skola). Dla zwycięzców przewidziane zostały nagrody rzeczowe, które już na początku następnego tygodnia zostaną wysłane do Włoch i Czech. W każdej ze szkół partnerskich projektu przeprowadzone zostało głosowanie na najlepszą kopię obrazu. Najwięcej głosów zdobyły ex aequo następujące obrazy: “La torre de Hercules” (średnia ocena: 4,17) namalowany przez Matyldę Rais z klasy 8D, jak również obraz “Guernica” (średnia ocena: 4,17) autorstwa Elżbiety Sokołowskiej z klasy 8D, na drugim miejscu znalazło się dzieło pt. “Dos caras” (średnia ocena: 4,01), namalowane przez Bartosza Grzegrzółkę z klasy 7D, zaś trzecie miejsce zajął obraz “Jacqueline con flores” (średnia ocena: 3,82) autorstwa Anny Kurowskiej z klasy 8D. Autorzy najwyżej ocenionych kopii otrzymają nagrody rzeczowe. Gratulacje dla zwycięzców wydarzenia!

Wernisaż wystawy można zobaczyć tutaj:

 

La torre de Hercules Matylda Rais Guernica Elżbieta Sokołowska
Dos caras Bartosz Grzegrzółka Jacqueline con flores Anna Kurowska
Skip to content