WARSZTATY ŚWIĄTECZNE

Każdego roku, w Wigilię Bożego Narodzenia ubieramy świąteczne drzewko – dekorujemy je Betlejemską Gwiazdą, kolorowymi łańcuchami, włosami anielskimi, cukierkami, i jak co roku, od wielu lat, delikatnie bierzemy do rąk kruche, szklane, wielobarwne bombki, niesamowicie prezentujące się na zielonych, pachnących gałązkach. Ozdoby wieszane na naszych choinkach tworzą niezwykle bajkową atmosferę rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

5 grudnia odbyły się w naszej szkole warsztaty świąteczne, podczas których sięgnęliśmy do tradycji ręcznego wykonywania ozdób świątecznych. W warsztatach wzięli udział p. Dyrektor Krystyna Sosnowska, Burmistrz Dzielnicy Białołęka p. Grzegorz Kuca, pani wiceburmistrz Izabela Ziątek, Naczelnik Wydziału Promocji i Sportu dla Dzielnicy Białołęka p Michał Przybylski, radne m. st. Warszawy p. Agnieszka Borowska, p. Izabela Winiarska i p. Gabriela Szustek. Naszych gościom towarzyszyli uczniowie i nauczyciele. Wszyscy uczestnicy warsztatów wykonali piękne ozdoby choinkowe. Każda powstała bombka była niepowtarzalna, bo tworzona ręcznie przez każdego indywidualnie, a przez to też wyjątkowa. Uczestnicy mieli do wyboru kilka technik. I tak powstały bombki malowane, wyklejane techniką decoupage, ozdabiane cekinami, wstążkami, brokatem, stempelkami i naklejkami oraz kolorowymi pisakami. Trzeba przyznać, że nikomu nie brakowało twórczych pomysłów, a bombki prezentowały się znakomicie. Bardzo apetycznie wyglądały również pierniczki, które każdy mógł polukrować i przyozdobić według własnego uznania.

W dobry nastrój wprowadziły nas świąteczne dekoracje, skrząca się światełkami choinka stojąca przy świetlicowym kominku, dźwięki świątecznych piosenek, a przede wszystkim przygotowane przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej przedstawienie “Mikołaj w opałach”. Wszyscy świetnie się bawili – zarówno uczniowie, jak i dorośli, którzy przez chwilę też mogli poczuć się jak dzieci.

Monika Kotowoda