V EDYCJA LIGI SP 368 W RAMACH PROGRAMU WSPIERANIA UZDOLNIONYCH “WARS I SAWA”

Wzorem lat ubiegłych w ramach Programu Wspierania Uzdolnionych organizujemy dla uczniów naszej szkoły Ligę zadaniową, której celem jest rozwijanie zainteresowań poznawczych oraz uzdolnień uczniów. To już V edycja. Tym razem zapraszamy do konkursu tylko uczniów kończących etap edukacyjny, czyli uczniów klas ósmych oraz uczniów klas trzecich gimnazjum.

Liga jest organizowana z myślą o uczniach zdolnych, wykazujących szczególne zainteresowanie wybranym przedmiotem nauczania, prezentujących rozległą wiedzę, wykorzystujących umiejętność twórczego myślenia do rozwiązywania trudnych zadań problemowych.

W tym roku szkolnym zakres zdań konkursowych będzie dotyczył wyłącznie przedmiotów egzaminacyjnych. Każdego miesiąca ukażą się po trzy zadania o różnym poziomie trudności jednakowo punktowane.

Mamy nadzieję, że przyciągnie on uwagę naszych uczniów, jak zwykle, ze względu na formę konkursową. Uczestnik musi zarejestrować się na platformie edukacyjnej ligasp368.pl (sala 104) i wykonuje zadania, korzystając z możliwości przekazania rozwiązań drogą internetową. Zadania rozwiązuje samodzielnie, w dogodnym dla siebie czasie, może korzystać z różnych źródeł informacji (słowniki, literatura fachowa, strony WWW). Szczegółowy regulamin Ligi na stronie naszej szkoły.

Zachęcamy wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności. Liga rusza 1 listopada 2018 r. i potrwa do 30 kwietnia 2019 r. W najbliższym miesiącu do rozwiązania zadania z historii i wos-u. Zapraszamy.

Zespół Wspierania Uzdolnionych
„Wars i Sawa”

Skip to content