“TYDZIEŃ KWITNĄCYCH AKACJI” – IX EDYCJA

“Tydzień Kwitnących Akacji” to dziewiąta edycja warsztatów Stowarzyszenia Moja Białołęka dla młodzieży na Białołęce, w których bierze udział młodzież z białołęckich szkół. Projekt jest finansowany przez m.st. Warszawa.

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w warsztatach “Ja lider, moje wybory należą do mnie” oraz “Stres pod lupą”.

Na chwilę zatrzymujemy świat. Tak, aby na ten wiosenny czas, gdy kwitną akacje, młodzież odpowiedziała na pytanie: Co Cię kręci? Czego nie lubisz? Czy są tematy, które Cię męczą i o których chciałbyś pogadać? Projekt umożliwia też refleksję dla rodziców – Czy wiedzą czym żyją ich dzieci? Czy pomagają im w spełnieniu marzeń? To czas na poznanie zdania Nauczycieli, pytamy jak się czują, jak im się pracuje, jakie wyzwania widzą w dzisiejszych czasach za istotne w kontakcie z młodzieżą w szkole. Podczas spotkań wzmacniane są postawy radzenia sobie ze stresem, wzmacniana jest pewność siebie uczniów. Uczniowie ćwiczą sposoby podniesienia samooceny poprzez m.in. pokonanie negatywnego myślenia, dokonywanie wyborów sprzyjających rozwijanie pasji, zdrowego stylu życia.

Osoby prowadzące: Agnieszka Borowska, Natalia Borowska, Paweł Grochowalski.

Skip to content