SPOTKANIE Z DZIENNIKARZEM WOJCIECHEM CEGIELSKIM

We wtorek 14 listopada klasy dziennikarskie (2d oraz 7d) brały udział w spotkaniu z Panem Wojciechem Cegielskim – znanym dziennikarzem i korespondentem wojennym. Celem spotkania było poznanie tajników sztuki dziennikarskiej.

Pan Cegielski przybył do nas na dwie godziny, w czasie których opowiedział nam o swojej pracy, o tym że zawsze chciał być dziennikarzem. Wspominał także o emocjach jakie odczuwa, kiedy widzi nieszczęście postronnych ofiar konfliktu zbrojnego. Jako przyszli dziennikarze mieliśmy okazję spytać naszego gościa o ciemne i jasne strony wykonywanego zawodu. Okazało się, że pasją Pana Cegielskiego jest lotnictwo.

To było bardzo ciekawe przeżycie, dające nam kolejne doświadczenie. Być może są wśród nas tacy, którym pomogło zbliżyć się do trudnej decyzji, jaką jest wybór tego, co chce się robić w życiu. Ja przekonałam się, jak szerokim tematem jest dziennikarstwo i jak wiele daje możliwości samorealizacji.

Zuzanna Dziedzic, kl. 2d

Więcej w zakładce Galeria.