ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU “FORT III – POMIECHÓWEK – ZAPALMY ZNICZ W PAMIĘCI”

20 grudnia 2022r. w Sali Koncertowej Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w Warszawie został rozstrzygnięty konkurs “Fort III Pomiechówek- Zapalmy Znicz w Pamięci” zorganizowany przez Fundację Green Island a współfinansowany przez Ministra Obrony Narodowej w ramach projektu “Zachowajmy w pamięci”. Konkurs został objęty honorowym patronatem przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

W konkursie wzięło udział wiele szkół warszawskich, w tym nasza. Zwycięzcami konkursu zostali: Piotr Binkowski z klasy 7D- laureat III miejsca, Dorota Zadrąg z klasy 8G i Piotr Wojtaszek z klasy 8G- otrzymali wyróżnienie. To ogromny sukces naszych uczniów, doceniono ich wiedzę historyczną i umiejętności literackie. W ramach zadania publicznego “Fort III- Pomiechówek- Zapalmy Znicz w Pamięci” nasi zwycięzcy konkursu musieli wykazać się wiedzą historyczną na temat Fortu III Pomiechówki- poprawnie odpowiedzieć na 20 pytań związanych z historią i wydarzeniami jakie miały miejsce w tym obiekcie pamięci bestialskich poczynań Niemców w czasie II wojny światowej. Ponadto redagowali pracę pisemną w formie przemówienia pt. “Fort III Pomiechówek- Zapalmy ZNICZ w PAMIĘCI”. Na koniec uczestników konkursu czekała wycieczka do miejsca pamięci Pomiechówka, zapalenie znicza na dowolnym grobie lub miejscu upamiętniającym ofiary i wykonanie fotografii tego miejsca wraz z opisem obiektu.

Nasi zwycięzcy w czasie gali rozdania nagród publicznie prezentowali swoje prace- wygłaszali przemówienia na temat Fortu III Pomiechówek i otrzymali gorący aplauz od widowni.

Naszym uczniom serdecznie gratulujemy zwycięstwa!

Skip to content