ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

1 września, po wakacyjnej przerwie, pełni zebranej przez wakacje energii rozpoczęliśmy rok szkolny 2022/2023. Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego uświetnili swoją obecnością Burmistrz Gminy Białołęka p. Grzegorz Kuca i radna dzielnicy Białołęka p. Izabela Winiarska, a zgromadzonych na sali uczniów i rodziców przywitała p. Dyrektor Krystyna Sosnowska.

Po raz kolejny zaczynamy naszą szkolną przygodę zgodnie z mottem: „W naszej szkole, poprzez naukę i sport, młodzież rozwija swoje zdolności i umiejętności oraz uczy się, co trzeba dzisiaj wiedzieć, aby poznać jutro i umieć sobie radzić pojutrze.” Przed nami rok wytężonej pracy, czas stawiania sobie wyzwań i konsekwentnego ich realizowania. Uczniowie będą mogli korzystać z wiedzy, którą będą im przekazywać kompetentni, służący zawsze pomocą nauczyciele oraz wspierający rodzice. Idąc śladem polskich olimpijczyków, których imię nosi nasza szkoła, uczymy, że warto pokonywać przeszkody, walczyć o jak najlepsze stopnie, być wytrwałym w dążeniu do celu, aby w czerwcu zbierać owoce swojego wysiłku.

A na dobry początek uczniowie zostali zaskoczeni niespodzianką. Pierwszoklasiści mogli obejrzeć nową wersję „Alicji w Krainie Czarów” przygotowaną przez nauczycieli grupy teatralnej Fourteams. Natomiast uczniów klas czwartych w nowy etap edukacji wprowadzili nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej przedstawieniem „Straszna klasa”. Oba występy pokazały, że w naszej szkole, oprócz nauki, możemy się też świetnie bawić, a nauczyciele mają poczucie humoru.