ROWEROWY MAJ W SP 368 – PODSUMOWANIE

Rowerowy Maj to akcja, w której wzięło udział niemal 180.000 uczniów i nauczycieli z ponad 500 warszawskich placówek edukacyjnych. Promujemy w niej zdrowy styl życia, zrównoważoną mobilność, ekologię i popularyzujemy rower jako środek transportu. Zasady kampanii są bardzo proste: w maju zachęcamy uczniów, aby codziennie docierali do szkoły w sposób aktywny – na rowerze, hulajnodze, deskorolce, wrotkach lub rolkach. Dzieci podczas drogi do szkoły ćwiczą swoją koordynację, uczą się samodzielności i odpowiedzialności. Poranny wysiłek fizyczny poprawia także koncentrację na lekcjach.

W naszej szkole w RM wzięło udział 1028 uczniów, co stanowi 63% społeczności szkolnej. W czasie całej akcji wychowawcy zanotowali 21012 aktywnych przejazdów swoich podopiecznych. Zgodnie z wynikami dostępnymi na witrynie RM najaktywniejszymi klasami w SP 368 okazały się:

  • złoty medal – klasa 4B – wych. Beata Serafin;
  • srebrny medal – klasa 2C – wych. Joanna Bonk;
  • brązowy medal – klasa 5B – wych. Dominika Romanczuk-Pasieka (wspomagający: Barbara Sikorska).

Składamy ogromne gratulacje dla uczniów i zaangażowanych nauczycieli. Rowerowy Maj to również nagrody, które aktywni uczestnicy kampanii otrzymują po jej zakończeniu:

  • Indywidualne – dzieci mogą skorzystać z wejściówek, które za odpowiednią liczbę naklejek oferują nasi Partnerzy.
  • Grupowe – we wszystkich szkołach wyróżniona zostanie jedna klasa, która otrzyma nagrodę grupową w formie wycieczki lub warsztatów.
  • Szkolne – placówki z najwyższą frekwencją w kategoriach „Mała”, „Średnia”, „Duża” otrzymają dodatkowe wyróżnienie na pikniku kończącym kampanię.

Najwięcej w czasie akcji pracowali wychowawcy i nauczyciele wspomagający – dziękujemy Wam wszystkim. Szczególne gratulacje przesyłamy również tym pracownikom szkoły, którzy własnym przykładem, za pomocą własnych mięśni przyjeżdżali do szkoły rowerami w trakcie trwania Rowerowego Maja.

Pozdrawiamy i dziękujemy – koordynatorzy akcji: Anna Rybacka-Nikiel, Paweł Ptaszkiewicz, Dariusz Siciński, Sławomir Brzozowski.

Skip to content