RELACJA Z PROJEKTU E-TWINNING

W dniu 25 listopada odbyło się pierwsze spotkanie e-twinning projektu “Z muzyką przez Europę”. Dzieci przedstawiły się i poznały się z grupami dzieci z Niemiec, Włoch i Austrii. Następnie uczniowie przygotowywali kartki świąteczne do wysłania do szkół partnerskich. Kartki dostaliśmy także od dzieci z projektu i będziemy regularnie je otwierać i oglądać. Jednocześnie dzieci uczą się piosenek świątecznych przygotowując się do następnego, grudniowego spotkania on-line.

Kolejne łączenie on-line odbyło się w piątek 16 grudnia. Było to spotkanie świąteczne podczas którego dzieci śpiewały Cichą Noc, każda grupa w swoim języku, po polsku, niemiecku, włosku. Razem śpiewaliśmy Feliz Navidad oraz We wish you a Merry Christmas, złożyliśmy też sobie życzenia świąteczne.

Kolejne spotkania z piosenkami w językach obcych będą odbywać się regularnie co miesiąc do maja.

Projekt ma na celu uwrażliwienie dzieci na muzykę, zapoznanie ich z językami obcymi, naukę poprzez zabawę oraz poznanie się z dziećmi z innych europejskich krajów. Razem otwieramy się na Europę i rozwijamy ciekawość obcowania z językami obcymi.

Alina Cieślak

Skip to content