Program Edukacyjny “Twoje dane – Twoja sprawa”

Od nowego roku szkolnego rusza kolejna X edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego promującego treści związane z ochroną danych osobowych i prawem do prywatności – “Twoje dane – Twoja sprawa”.

Więcej o programie na stronie Urzędu Ochrony Danych Osobowych: www.uodo.gov.pl

Konferencja z cyklu #RODO w edukacji, która odbyła się 1 października 2019 r. w Rojowie (woj. wielkopolskie), rozpoczyna realizację X edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego dla szkół „Twoje dane – Twoja sprawa”. Następnie 2 i 3 października w Senacie RP szkolni koordynatorzy programu spotkają się z ekspertami UODO. Przedstawiciel naszej szkoły brał udział w konferencji 2-3 października 2019 r.

Uczestnicy wydarzenia poznali wybrane inicjatywy edukacyjne, realizowane w poprzedniej edycji programu. Do ich dyspozycji byli także eksperci UODO,
Informacje o różnorakich wydarzeniach, które będą zrealizowane zarówno w rozpoczynającej się edycji, jak i w przyszłych, będą dostępne także pod hasztagiem – #TwojedaneTwojasprawa.

Od tej edycji programu rozpoczynamy stosowanie nowego system identyfikacji wizualnej.