PIKNIK RODZINNY

Dnia 1 czerwca 2019 r. odbył się na terenie naszej placówki piknik szkolny z udziałem Szkoły Podstawowej nr 356 w Warszawie. Na rodziców, uczniów i przybyłych gości czekało wiele atrakcji i zabaw.

Uczestnicy imprezy mogli obejrzeć pokaz tańca hiszpańskiego, następnie uczestniczyli w tańcu belgijskim, a także zobaczyli pokaz taneczny szkoły tańca „Strefa Tańca”. Występy na scenie dopełniły także: koncert utalentowanych osób z naszej szkoły oraz przegląd młodych talentów, pokaz rycerski, pokaz klubu karate „Sekai”, występy wokalne uczniów najmłodszych klas, w tym w języku niemieckim, jak również przedstawienia „Szewczyk Dratewka” w języku angielskim oraz „Czerwony Kapturek” w języku hiszpańskim w wykonaniu klasy szóstej.

Na boiskach i bieżniach odbyły się także konkurencje sportowe: ringo, siatkówka plażowa, piłka nożna, sztafety mieszane, jak również mecze towarzyskie w piłce nożnej z udziałem uczniów i rodziców naszej szkoły i Szkoły Podstawowej 365.

Nieodłączną częścią imprezy były liczne stoiska tematyczne przygotowane przez gości, rodziców i uczniów, m.in. „Kulinarna podróż po krajach olimpijskich”, kącik gier towarzyskich i planszowych, sala zabaw „hop cafe”, stoiska szkół językowych, Centrum Terapii Pedagogicznej, zamek dmuchany i zjeżdżalnia, jak również stoiska z grillem, lodami, napojami, watą cukrową i pop corn’em. Dla najmłodszych uczestników przygotowano zabawy związane z malowaniem buziek, pleceniem kolorowych warkoczyków, wykonywaniem papierowych kapeluszy, skręcaniem balonów, robieniem baniek mydlanych i graniem w szachy.

W trakcie imprezy miało miejsce także uroczyste wręczenie dyplomów i nagród w konkursie na najlepszą gazetkę szkolną województwa mazowieckiego pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Na zakończenie pikniku rozdano nagrody specjalne przyznane w konkursach i zawodach, mających miejsce podczas całej imprezy.