PIERWSZY WRZEŚNIA – WITAJ SZKOŁO!

Po wakacyjnym odpoczynku stanęliśmy u progu nowego roku szkolnego, pełni zapału, sił, nadziei. Szczególnie nadziei na pracę, której nie utrudni pandemia.

Tę ważną dla nas uroczystość uświetnili swoją obecnością znakomici goście:

Pani Izabela Ziątek – zastępca burmistrza dzielnicy Białołęka,
Pan Andrzej Kraśnicki – prezes PKOl,
Pani Lucyna Wnuszyńska – radna dzielnicy Białołęka.

Po uroczystym wprowadzeniu sztandaru oraz odśpiewaniu hymnu głos zabrała Pani dyrektor Krystyna Sosnowska, która oficjalnie rozpoczęła nowy rok szkolny 2021/2022, życzyła uczniom nieustannej ciekawości świata, aby zadawali pytania i szukali na nie odpowiedzi. Odwołała się również do dobrych wzorców patronów szkoły – Polskich Olimpijczyków – aby podobnie nasi uczniowie osiągali sukcesy na miarę swoich możliwości, odkrywali i rozwijali zdolności, budowali poczucie własnej wartości, kształtując umiejętności życiowe.

Następnie zabrał głos Pan Andrzej Kraśnicki – Prezes PKOl. Zwrócił się do uczniów, przypominając zasady olimpizmu: dążenie do doskonałości, szacunek i przyjaźń, z których wynikają także dodatkowe motywy: radość z wysiłku oraz fair play. Pan prezes podkreślił, że są to wartości, które sprawdzają się nie tylko w sporcie, ale też w codziennym życiu. Przypomniał o XXXII Letnich Igrzyskach Olimpijskich, które niedawno się zakończyły i wręczył Pani dyrektor pamiątkową maskotkę.

Zabrała również głos Pani Izabela Ziątek – zastępca burmistrza dzielnicy Białołęka. Podkreśliła, że władzom dzielnicy zależy na jak najlepszej edukacji i dlatego nasza szkoła otrzymała sprzęt techniczny, który może to ułatwić. Życzyła uczniom wielu sukcesów w nowym roku szkolnym 2021/2022.

Po przemówieniach Pani dyrektor i znakomitych gości uczniowie klas 4 i 7 zaprezentowali część artystyczną, której motywem przewodnim było dążenie do spełniania marzeń, a zgodnie ze słowami Eleanor Roosevelt “Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń”.

Życzymy wszystkim, aby czas spędzany w szkole był radosny, bezpieczny i pracowity, bo wtedy osiągniemy wiele sukcesów i spełnimy swoje marzenia.

Więcej w zakładce Galeria.

Skip to content