PAMIĘTAMY! 80. ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM

Społeczność szkolna SP 368 włączyła się w akcję społeczno- edukacyjną “Żonkile” upamiętniającą 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Akcja jest organizowana przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN od 2013 r. Jej głównym celem jest propagowanie wiedzy na temat powstania w getcie warszawskim.

19 kwietnia 2023 r. przypadła rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Uczniowie uczcili pamięć o osobach, które poniosły śmierć w getcie warszawskim, ale również posłuchali na lekcjach opowieści o tym wydarzeniu oraz poznali wspomnienia tych, którzy ocaleli.