OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA KREATYWNOŚCI “DESTINATION IMAGINATION”

W dniach 1-3 marca 2019 r. drużyna z naszej szkoły w składzie: Oliwia Czuchryta (7A), Justyna Grabowska (7A), Wiktoria Kołakowska (7A), Gabriela Mańczyk (7B), Mikołaj Hołozubiec (7C), Jerzy Kowalczyk (7C) wraz z trenerem Panią Katarzyną Tracewicz wzięła udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination we Wrocławiu.

W ciągu dwóch dni, na sześciu scenach swoje prezentacje pokazało łącznie 215 drużyn z całej Polski i 10 drużyn zagranicznych, a każda z nich w ciągu kilku minut przedstawiła rozwiązanie „Wyzwania Drużynowego”, którego podjęła się kilka miesięcy wcześniej. W przygotowywanych prezentacjach pojawiły się autorskie gry, urządzenia latające i transportujące ładunki, lekkie konstrukcje, wytrzymujące ciężar kilkuset kilogramów, medyczne zagadki i symptomaty oraz improwizowane skecze i projekty prospołeczne. Poza prezentacjami drużynowymi uczestnicy podejmowali się również rozwiązania „Wyzwania na Już”, które sprawdza umiejętność szybkiego myślenia, podejmowania ryzyka w działaniu, zderzenia z nieoczekiwanymi sytuacjami i pojawiającymi się trudnościami. Drużyny ćwiczą rozwiązywanie tego rodzaju „Wyzwań na Już” przez cały rok, jednak ostateczne wyzwanie poznają dopiero podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności, mierząc się z nim w obecności ekspertów.

Dla naszej drużyny szczególnym wyróżnieniem podczas Olimpiady w tym roku było zauważenie przez ekspertów i zakwalifikowanie całej dekoracji wykorzystanej do przedstawienia na Wystawę INNOWACJI Destination Imagination. Po dwóch dniach zmagań w klasyfikacji końcowej uplasowaliśmy się na 4 miejscu, ale nie tylko o rywalizację chodziło podczas tego wielkiego święta kreatywności – najważniejsze było poznanie nowych ludzi, dobra zabawa, nauka i wymiana doświadczeń.

Więcej w zakładce Galeria.