OBCHODY 100. ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

Społeczność naszej szkoły, aby uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości wzięła udział w kilku wydarzeniach, które odbyły się 9 listopada. Wszyscy uczniowie i nauczyciele szkoły, punktualnie o godzinie 11.11, zebrali się na sali gimnastycznej i odśpiewali 4 zwrotki hymnu państwowego. Chwilę później została utworzona ogromna flaga z biało-czerwonych kartek.

Tego dnia odbył się także uroczysty apel, który przygotowali Pani Katarzyna Biała i Pan Artur Sierawski. Uczniowie obejrzeli spektakl literacko-wokalny, który uświetnił występ zespołu Limited Edition, w skład którego wchodzą uczniowie i absolwentka naszej szkoły. Mogliśmy poznać historię Polski od 1795 roku, czyli trzeciego rozbioru poprzez okres powstań narodowych, aż do okresu I wojny światowej pod koniec, której 11 listopada 1918 Rzeczpospolita Polska wróciła na mapę. O oprawę muzyczną uroczystości zadbał Pan Marcin Świerkocki, a dekoracje przygotował Pan Sebastian Kloc.

Uczniowie szkoły wysłuchali także koncertu, konkursu piosenki patriotycznej. W kategorii klas 2-5 wygrały go ex aequo Natalia Kępka z klasy 5b i Michalina Żochowska z klasy 5a, natomiast w kategorii klas 6-8 i gimnazjum 1 miejsce zajęła Wiktoria Kopeć z klasy 8e. Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom za piękne wykonania.

Więcej w zakładce Galeria.