NOWY PROJEKT Z PROGRAMU ERASMUS+: “EMBRACING EUROPEAN VALUES THROUGHT TALES”

    

W pierwszych dniach grudnia 2018 r. nasza szkoła podpisała umowę o współpracy nad nowym projektem pt. “Embracing European Values Throught Tales” z programu Erasmus+. Placówka pozyskała dotację na realizację zadań projektowych w kraju, jak również zagranicą od Agencji Narodowej w Rumunii. Szkoły partnerskie projektu z Portugalii, Rumunii, Macedonii, Grecji i Turcji będą z nami współpracować przez najbliższe dwa lata. Celem projektu jest motywowanie uczniów do czytania, które pomaga rozwijać różnego rodzaju kompetencje niezbędne do odniesienia sukcesu i kształtowania właściwych postaw. Dokonując analizy życia bohaterów międzynarodowych baśni nasi wychowankowie poszerzają swoją wiedzę z zakresu literatury polskiej i zagranicznej, oraz tradycji i kultury krajów członkowskich. W pracy projektowej uczniowie wykorzystują różnego rodzaju inteligencje, jak również pozyskują cenną wiedzę na temat europejskich wartości, widocznych za pośrednictwem baśni. Pierwszy rok współpracy przyczyni się do nagrania płyt audio z wybranymi utworami w języku angielskim oraz w językach narodowych partnerów. W drugim roku pracy nasi uczniowie “na skutek uderzenia magicznej różdżki” zamienią się w wybitnych pisarzy. Dzięki ich pracy powstanie książka elektroniczna ze współczesnymi baśniami, opatrzona w piękną szatę graficzną.