NOWY PROJEKT “SZKOŁA, W KTÓREJ KAŻDY ZNAJDZIE SWOJEGO IDOLA” Z PROGRAMU ERASMUS+ I EUROPEJSKIEGO KORPUSU SOLIDARNOŚCI

Szkoła Podstawowa nr 368 im. „Polskich Olimpijczyków” otrzymała dotację w wysokości 32 300 EUR na realizację projektu “Szkoła, w której każdy znajdzie swojego idola” z programu Erasmus + i Europejskiego Korpusu Solidarności w ramach AKCJI 1 Mobilność uczniów i kadry edukacji szkolnej – projekty krótkoterminowe (KA122-SCH).

Odbiorcami projektu są nauczyciele oraz pracownicy administracyjni naszej placówki. Zaplanowane mobilności przeznaczone są w celu realizacji kursów szkoleniowych oraz obserwacji zagranicznych w postaci job shadowingu.

Działania mają na celu wszechstronny rozwój pracowników szkoły, którzy podążając śladami Polskich Olimpijczyków staną się idolami dla swoich uczniów. Będzie to możliwe tylko wówczas, kiedy sami przejdą metamorfozę, polegającą na zmianie sposobu działania w obszarze edukacji. Aby stało się to możliwe potrzebne są nam szkolenia na temat innowacyjnych modeli nauczania, eksperymentów oraz obserwacje w placówkach zagranicznych. Musimy nieustannie poznawać zmieniający się świat oraz potrzeby młodych ludzi, aby poprzez odpowiednie kształcenie dawać uczniom kompetencje niezbędne do wszechstronnego rozwoju.

Małgorzata Sobczyk