NOC BIOLOGÓW

W piątek 11 stycznia 2019 r. uczniowie SP368 brali udział w wydarzeniu naukowym zorganizowanym przez pracowników Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Była to okazja do pogłębienia wiedzy poprzez zajęcia warsztatowe, wykłady, pokazy. Nawet siedmioletni uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych, oznaczając zawartość askorbinianu (witaminy C) w owocach i warzywach. Wykorzystując wiedzę, że jod z kwasem askorbinowym zostaje zredukowany do jonów jodkowych, które nie mają w roztworze żadnej barwy, a w reakcji ze skrobią zawartą w kartce papieru daje ciemnogranatowe zabarwienie tworzono zaszyfrowaną wiadomość. Gry dydaktyczne wprowadzały w świat mikrobiologii. Każdy znalazł coś dla siebie. Artyści malowali świat, dzieląc się własną wizją w kąciku plastycznym.

Wszyscy doskonale się bawili, i dorośli i dzieci. Była to noc pełna wrażeń, które na długo pozostaną w pamięci.