”NIE MA ŚMIECI – SĄ SUROWCE”

„Nie ma śmieci – są surowce” to hasło tegorocznej edycji Sprzątania Świata, a jej celami są zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci”, czyli czegoś niepotrzebnego, co powinno wylądować na wysypisku. Do akcji przyłączyła się nasza szkoła.

Zorganizowaliśmy konkurs pt. „Ekologiczny pokaz mody 2017”, którego celem było m.in. propagowanie idei czystego środowiska, zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju. Zadaniem uczniów było przygotowanie stroju wieczorowego z surowców wtórnych. Jury nie miało żadnych wątpliwości, aby klasie 2G przyznać 3×10 punktów, a tym samym wskazać zwycięzce konkursu.

Laureatem konkursu fotograficznego na interpretację hasła „Nie ma śmieci – są surowce” został Oskar Wantoch z klasy 2J.